امروز : جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۳

اصلاحات پیشنهادی پوتین برای ریاست جمهوری "قانونی" اعلام شد

دادگاه قانون اساسی روسیه امروز (دوشنبه) لایحه ریاست جمهوری برای اصلاح قانون اساسی ملی را در راستای قوانین روسیه دانست.
اصلاحات پیشنهادی پوتین برای ریاست جمهوری "قانونی" اعلام شد
سه شنبه | ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۹ |
کد خبر : ۹۹۶۹ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، دادگاه قانون اساسی روسیه در حکم خود اظهار کرد: دادگاه قانون اساسی به این نتیجه رسیده است که روند اجرایی شدن ماده یک قانون فدراسیون روسیه در اصلاحات قانون اساسی این کشور در زمینه "بهبود مقررات در خصوص سازمان‌ها و عملکرد نهادهای دولتی" در راستای ماده‌های یک، دو و ۹ قانون اساسی روسیه است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این تصمیم از سوی دادگاه قانون اساسی روسیه فورا به رییس جمهوری ارسال شده و نمی‌توان خواستار تجدیدنظر در آن شد.

براساس این حکم، دادگاه قانون اساسی روسیه تاکید دارد که تغییرات پیشنهادی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه برای قانون اساسی که به او اجازه می‌دهد تا سال ۲۰۳۶ در راس قدرت باقی بماند، با قانون مطابقت دارد.

پوتین هفته گذشته از اصلاحیه‌ای حمایت کرد که به او اجازه می‌دهد ممنوعیت قانون اساسی را که به او اجازه نمی‌دهد بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ نامزد شود، نادیده بگیرد.

دادگاه قانون اساسی روسیه همچنین اظهار کرده است که با توجه به این که تغییر در قانون اساسی روسیه باید در یک رای‌گیری با شرکت مردم این کشور تایید شود، هر رییس جمهوری تنها با حمایت بیش از نیمی از شهروندان روسیه از این تصمیم خواهد توانست بیش از دو دوره پیاپی در این جایگاه فعالیت داشته باشد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید