امروز : سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۱

راه‌اندازی کمپین یک میلیون مسلمان برای ترغیب به شرکت در انتخابات آمریکا

گروه‌های اسلامی شناخته شده در آمریکا که به امور سیاسی می‌پردازند کمپین یک میلیون مسلمان را آغاز کرده‌اند تا مسلمانان در آمریکا را به مشارکت در انتخابات سراسری سال ۲۰۲۰ ترغیب کنند.
راه‌اندازی کمپین یک میلیون مسلمان برای ترغیب به شرکت در انتخابات آمریکا
سه شنبه | ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۱ |
کد خبر : ۹۹۶۲ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت عربی ۲۱، وائل الزیات، مدیرعامل شرکت Emgag، گروهی که هدف اشاعه آگاهی سیاسی میان مسلمانان را دنبال می‌کند، عنوان کرد: ما بر این باوریم که رأی‌دهی در جامعه به صورت هماهنگ و نه فقط برای انتخابات ریاست جمهوری بلکه برای اقدامات محلی و ملی، یک عنصر تعیین کننده و مهم جهت ایجاد قدرت سیاسی است.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۶ دیدیم که چگونه جامعه اسلامی قربانی شد و چگونه بد جلوه دادن جامعه اسلامی به عنوان بخش جدایی ناپذیر از استراتژی انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفت. ما خواهان آن هستیم که اطمینان حاصل کنیم مسلمانان حق خود را در رای گیری به دست می‌آورند و صدای خود را به رسانه‌های کشور می‌رسانند.

در این کمپین، علاوه بر Emgage،  شورای روابط آمریکایی اسلامی CAİR، شورای امور عمومی اسلامی، ائتلاف مسلمان مدنی الینوی و نیز طرف‌های دیگر شرکت دارند.

هدف این کمپین ترغیب کردن مسلمانان در میشیگان، ویرجینیا، پنسیلوانیا، اوهایو، فلوریدا، جورجیا، نیویورک، ایلینویز، تگزاس و کالیفرنیا است.

الزیات می‌گوید: این کمپین فراتر از صِرف یک کمپین آگاهی بخشی پیش پا افتاده برای ترغیب به شرکت در رای گیری است، چرا که ما یک سامانه را برای رأی‌دهندگان مسلمان احتمالی آماده کرده‌ایم و ما از این سامانه با اطلاعات دیگر چون نمونه‌های نژادی در داده‌های رأی دهندگان حمایت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما به آمارها اعتماد داریم؛ هر چند که نتایج دقیقی را در مورد پژوهش ما ارائه نمی‌دهند، چرا که برخی از مسلمانان اسامی اسلامی ندارند و برخی دیگر از افراد، مسلمان نیستند.

الزیات خاطرنشان کرد: کمپین یک میلیون مسلمان برای رأی گیری، بر مسلمانان جهت دادن رای به یک نامزد خاص اعمال فشار نخواهد کرد.

آن طور که شورای روابط اسلامی آمریکایی می‌گوید، بیش از ۷۴ درصد از رأی دهندگان مسلمانان در رأی گیری‌های انتخابات‌های سال ۲۰۱۲، ۲۰۱۶، ۲۰۱۸ از دموکرات‌ها حمایت کردند، در نتیجه افزایش میزان رای دهی مسلمانان در ایالت‌ها همچون میشیگان می‌تواند تاثیر آشکاری بر نتیجه داشته باشد.

موسسه پژوهشی «پیو» برآورد کرده است که حدود ۲.۱۵ میلیون مسلمانِ دارای حق رأی در آمریکا هستند. در همین حال موسسه İSPU اعلام کرده است که ۷۳ درصد از مسلمانانِ دارای امکان رای گیری برای انتخابات در سال ۲۰۱۹ ثبت نام شده‌اند و این مساله به منزله افزایش ۶۰ درصدی از سال ۲۰۱۶ است چراکه در آن سال ۵۹ درصد از آنها اقدام به رای گیری کردند.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نیز نوشته است، گفتمان انزجار علیه اسلام در آمریکا باعث کشاندن تعدادی از مسلمانان به صحنه سیاسی شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید