امروز : سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۵

لغو انتخابات درون حزبی در ایالت‌های آمریکا

یک روز پس از آنکه ایالت لوییزیانا انتخابات مقدماتی درون حزبی را به دلیل شیوع کرونا متوقف کرد، جورجیا نیز این انتخابات را تا ماه مه به تعویق انداخت. نامزدها هم کمپین انتخاباتی خود را آنلاین کرده‌اند.
لغو انتخابات درون حزبی در ایالت‌های آمریکا
یکشنبه | ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۶:۰۹ |
کد خبر : ۹۹۵۴ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، ایالت جورجیا اعلام کرده که به دلیل نگرانی‌های گسترده از انتشار سریع ویروس‌ کرونا، مقام‌های انتخاباتی این ایالت برگزاری انتخابات مقدماتی را تا ماه مه به تعویق انداخته‌اند. این تصمیم یک روز پس از تصمیم مشابهی از سوی ایالت لوییزیانا اتخاذ شده است.    

وزیر امور داخلی ایالت جورجیا گفت: رخدادها سریع اتفاق می‌افتند و اولویت اول ما حفاظت از سلامت همه کارمندان انتخاباتی و در نهایت جامعه است.

انتخابات مقدماتی قرار بود طی روزهای آتی برگزار شود که تا ۱۹ مه به تعویق افتاد.

لوییزیانا نیز اعلام کرده است انتخابات مقدماتی ۴ آوریل، ۲۰ ژوئن برگزار خواهد شد. وزیر امور داخلی لوییزیانا گفت که این تاخیر برای حفظ سلامت و امنیت مردم و رای دهندگان و مقام‌های انتخاباتی است.

چهار ایالت دیگر که قرار بود روزهای آتی انتخابات برگزار کنند گفته‌اند طبق برنامه پیش خواهند رفت.
رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها اکنون بین جو بایدن، معاون باراک اوباما،‌ رئیس‌جمهور سابق و سناتور برنی سندرز در جریان است. با شیوع کرونا ویروس در آمریکا هر دو  نامزد کمپین‌های عمومی خود را لغو کرده و به تبلیغات آنلاین روی آورده‌اند.

براساس گزارش دانشگاه جان هاپکینز، تا روز شنبه تعداد مبتلایان در آمریکا به رقم ۲۷۰۰ تن رسید که ۵۰ تن تاکنون در اثر این بیماری جان باخته‌اند. 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید