امروز : شنبه ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۰

نظرسنجی پس از انتخابات دهلی‌نو حاکی از شکست حزب مودی است

بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته در پایان انتخابات ایالتی بسیار حساس روز شنبه در دهلی‌نو، پایتخت هند، حزب "آدم عادی" به صورت قاطعانه پیروز انتخابات خواهد بود.
نظرسنجی پس از انتخابات دهلی‌نو حاکی از شکست حزب مودی است
یکشنبه | ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۲:۴۱ |
کد خبر : ۹۷۶۳ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی، نظرسنجی‌های پس از انتخابات که توسط شبکه‌های تلویزیونی متفاوت انجام شده، حاکی از آنند که حزب "آدم عادی" (عام آدمی) به رهبری آرویند کجریوال، سر وزیر دهلی‌نو اکثریت قاطع آرا را به دست آورده در حالی که حزب "بهاراتیا جاناتا" در جایگاه دوم قرار گرفته است.

شمارش آرا تا ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن‌ماه) ادامه خواهد داشت و نتایج در همان روز اعلام خواهد شد.

این نظرسنجی‌ها همچنین این انتخابات را محکی برای میزان محبوبیت نارندرا مودی، نخست وزیر هند دانستند چرا که این انتخابات در دهلی‌نو نخستین انتخابات پس از اعتراضات در هند علیه قانون جدید حق شهروندی بوده است.

اکثر این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که حزب "آدم عادی" احتمالا ۵۲ کرسی از ۷۰ کرسی مجلس ایالتی دهلی‌نو را به دست خواهد آورد در حالی که حزب "بهاراتیا جاناتا" ۱۷ کرسی و حزب "کنگره" تنها یک کرسی را از آن خود خواهند کرد.

پیش‌بینی‌های این نظرسنجی‌ها حاکی از آن هستند که تلاش‌های حزب "بهاراتیا جاناتا" برای ایجاد تفرقه‌های قومی و دو قطبی کردن رای‌دهندگان ناکم بوده است.

اعتراضات علیه قانون جدید حق شهروندی به یکی از موضوعات مهم برای احزاب سیاسی در آستانه انتخابات ایالتی دهلی‌نو تبدیل شده بود.

 حزب "آدم عادی" امیدوار است بتواند موفقیت خود در انتخابات ایالتی پیشین را تکرار کند؛ انتخاباتی که در جریان آن این حزب توانسته بود در آن ۶۷ کرسی از ۷۰ کرسی مجلس ایالتی دهلی‌نو را از آن خود کند. این در حالی است که در آن انتخابات حزب "بهاراتیا جاناتا" تنها سه کرسی بدست آورد و حزب "کنگره" به طور کلی ناکام ماند و نتوانست هیچ کرسی بدست آورد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید