امروز : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۳

حمایت ۱۵ نماینده پارلمان تونس از کاندیداتوری وزیر دفاع برای ریاست‌جمهوری

نماینده جنبش "ندای تونس" اعلام کرد، ۱۵ نماینده پارلمان توصیه‌نامه حمایت از کاندیداتوری وزیر دفاع در انتخابات ریاست جمهوری را امضا کردند.
حمایت ۱۵ نماینده پارلمان تونس از کاندیداتوری وزیر دفاع برای ریاست‌جمهوری
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۲ |
کد خبر : ۸۲۶۹ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، به دنبال درگذشت رئیس جمهوری تونس، محمد الناصر رئیس پارلمان این کشور به صورت موقت سمت ریاست جمهوری را برعهده گرفته است.

هیئت عالی مستقل انتخابات تونس اعلام کرد، این انتخابات به جای ۱۷ نوامبر، ۱۵ سپتامبر برگزار و ثبت نام از کاندیداها دوم و تا نهم اوت انجام خواهد شد.

همچنین قیس سعید، استاد حقوق اساسی و نبیل القروی، رئیس حزب قلب تونس که اخیرا تاسیس شده است، اعلام کردند، تصمیم دارند در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوند.

از قوانین کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری تونس این است که هر نامزدی تایید ۱۰ نماینده پارلمان یا ۴۰ رئیس شوراهای محلی یا ۱۰ هزار رای دهندگان را حداقل در ۱۰ حوزه انتخاباتی و در هر حوزه دست کم ۵۰۰ رای‌دهنده را به دست آورد.

فاطمه المسدی، نماینده جنبش ندای تونس در پارلمان گفت: با وجود اینکه از کاندیداتوری عبدالکریم الزبیدی، وزیر دفاع برای انتخابات ریاست جمهوری حمایت می‌کند اما تا الان توصیه‌نامه حمایت از وی را امضا نکرده است و در انتظار تصمیم حزبش است که قرار است امروز (چهارشنبه) در این باره نشستی داشته باشد.

وی گفت: نمایندگانی که توصیه‌نامه مذکور را امضا کردند از اعضای حزب "ندا تونس"، "چشم انداز تونس" و "طرح تونس" هستند.

اخیرا اخباری درباره درخواست‌ها برای نامزدی وزیر دفاع برای پست ریاست جمهوری منتشر شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید