امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۴

ترامپ در نظرسنجی شرکت محبوبش از بایدن شکست خورد

شرکت نظرسنجی مورد علاقه دونالد ترامپ نظرسنجی جدیدی منتشر کرده که نتیجه‌اش مطلوب ترامپ نیست؛ در این نظرسنجی مشخص شده که جو بایدن به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری مفروض دموکرات‌ها در رقابتی مستقیم با دونالد ترامپ او را شکست می‌دهد.
ترامپ در نظرسنجی شرکت محبوبش از بایدن شکست خورد
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۸:۱۵ |
کد خبر : ۸۰۳۸ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از نیوزویک، در نظرسنجی این شرکت به نام شرکت "راسموسن"  مشخص شده که در یک رقابت انتخاباتی مستقیم بین جو بایدن به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری دموکرات‌ها و دونالد ترامپ، بایدن ۴۸ درصد رأی دارد در حالی که ترامپ ۴۴ درصد رأی کسب می‌کند.

این در حالی است که در ماه مارس نیز شرکت راسموسن در نظرسنجی دیگری که نتایج مشابهی داشت، نشان داده بود که بایدن در صورت رقابت مستقیم با ترامپ برای ریاست جمهوری، ۴۹ درصد رأی  به دست می‌آورد در حالی که ترامپ در همان نظرسنجی نیز ۴۴ درصد رأی داشت.

بایدن در داخل حزب خودش و به ویژه بعد از برگزاری اولین مناظره میان کاندیداهای ریاست جمهوری حزب دموکرات، رقابت سختتری در پیش دارد.

ترامپ در سال ۲۰۱۸ دست کم ۱۱ بار توییتهایی درباره نتایج نظرسنجی‌های شرکت راسموسن منتشر کرده است. او اغلب به دلیل آن که نتایج نظرسنجی‌های این شرکت برای او مطلوب‌تر از نظرسنجی‌های شرکت‌های دیگر بوده همواره به نظرسنجی‌های آن استناد کرده است.

به عنوان مثال در آوریل ۲۰۱۸ ترامپ در توییتی نوشت: من از شرکت راسموسن به خاطر انجام نظرسنجی صادقانه تشکر می‌کنم. من محبوبیت ۵۰ درصدی کسب کردم که بالاتر از محبوبیت اوبامای متقلب در مدت زمان مشابه مربوط به دوره ریاست‌جمهوری او است.

نظرسنجی اخیر شرکت راسموسن همچنین مشخص کرد که جو بایدن در میان چند گروه مهم رأی دهندگان شامل زنان، زیر ۴۰ سال‌ها و رأی دهندگان اقلیت بر ترامپ برتری دارد.

همچنین ۵۱ درصد از رأی دهندگان احتمالی گفتند که نظر مطلوبی درباره بایدن دارند در حالی که ۴۵ درصد نسبت به او نظر نامطلوب داشتند.

بایدن همچنین در میان رقبای هم حزبی‌ش طبق این نظرسنجی پیشتاز بوده و بالاتر از برنی سندرز، کامالا هریس و الیزابت وارن قرار گرفته است.

در داخل حزب دموکرات نیز ۷۷ درصد رأی دهندگان گفتند که نظر مطلوبی به بایدن دارند.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید