مخالفان الجزائری خواهان برگزاری انتخابات طی شش ماه شدند

احزاب مخالف الجزائر و شخصیت‌های جامعه مدنی خواستار برگزاری انتخابات طی شش ماه دیگر شدند.
مخالفان الجزائری خواهان برگزاری انتخابات طی شش ماه شدند
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۳:۲۲ |
کد خبر : ۸۰۲۸ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روسیا الیوم، پس از اینکه عبد القادر بن صالح، رئیس جمهور موقت الجزائر به انجام رایزنی برای حل بحران این کشور فراخواند، احزاب مخالف و نمایندگان جامعه مدنی با صدور بیانیه‌ای پیشنهاد توافق بر سر برگزاری انتخابات آزاد با حضور چهره‌های متعدد طی شش ماه را مطرح کردند.

"همایش ملی گفت‌وگو" روز شنبه به ریاست عبدالعزیز رحابی، وزیر سابق ارتباطات الجزائر که از تظاهرات علیه مسئولان حاکم حمایت کرده بود، برگزار شد.

شرکت کنندگان در این نشست خواستار تشکیل هیئتی مستقل برای برگزاری انتخابات و نظارت بر آن شدند که این هیات متشکل از شخصیت‌های مورد توافق و غیر حزبی باشد و هیچگونه سابقه انتخاباتی نداشته باشند.

از زمان استعفای عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهوری سابق الجزایر در دوم آوریل، جنبش‌های معترض با این مسئله که نظام سابق مسئولیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را برعهده داشته باشد، مخالف هستند.

بن صالح پیشتر ضمن فراخواندن به گفت‌وگویی که رهبری آن برعهده شخصیت‌های مستقل ملی باشد، تاکید کرده بود: در این گفت‌وگوها تمرکز و تنها هدف استراتژیک ما برگزاری انتخابات است که باید در اسرع وقت برگزار شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید