امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۵

پلوسی: ترامپ برای استیضاحش ما را تحریک می‌کند

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته که رئیس جمهوری تلاش می‌کند تا دموکرات‌ها را برای استیضاحش تحریک کند و این تلاشی از سوی وی برای تحکیم جایگاهش پیش از انتخابات ۲۰۲۰ است.
پلوسی: ترامپ برای استیضاحش ما را تحریک می‌کند
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۲ |
کد خبر : ۷۵۸۴ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری هیل، دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا متحد با نانسی پلوسی، رئیس مجلس از جانب جمهوری خواهانی تحت فشار هستند که از تلاش برای پر رنگ کردن اختلافات در میان جمهوری خواهان باقی مانده موافق استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نفع می‌برند.

پلوسی در جریان سخنرانی در مؤسسه امور جهانی و سیاستگذاری دانشگاه کورنل و در برنامه "در داخل کنگره" گفت: ترامپ ما را برای استیضاحش تحریک می‌کند. این دقیقاً چیزی است که او انجام می‌دهد. او هر روز طعنه می‌زند و سرزنش می‌کند چون می‌داند که این مساله باعث ایجاد اختلاف در کشور می‌شود اما اصلاً اهمیتی نمی‌دهد. او تنها به دنبال تحکیم جایگاهش است.

پلوسی همچنین به این مساله اشاره کرد که یکی از بندهای استیضاح علیه ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا مربوط به بی‌توجهی به احضاریه از سوی کنگره بوده است. رهبران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به تحقیقات از دولت ترامپ به جای تعجیل در استیضاح وی ادامه می‌دهند اما با مقاومت کاخ سفید روبرو شده‌اند.

تعدادی از دموکرات‌های لیبرال مجلس نمایندگان آمریکا رهبران دموکرات را برای اقدام در راستای استیضاح ترامپ تحت فشار قرار داده‌اند. ال گور مکرراً تهدید کرده که در صحن مجلس یک رأی‌گیری برای استیضاح برگزار می‌کند همانطور که در کنگره قبلی که جمهوری خواهان کنترل آن را در دست داشتند، چنین کاری کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید