امروز : پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷

سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا معرفی شد

وزیر خارجه آمریکا در پیامی مورگان اورتگاس را به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه ایالات متحده معرفی کرد.
سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا معرفی شد
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ - ۲۰:۲۸ |
کد خبر : ۷۲۳۳ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مایک پامپئو، رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در توییتی ضمن معرفی مورگان اورتگاس به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه این کشور، نوشت، تجربه او به عنوان تحلیلگر اطلاعاتی و فعالیتش در زمینه سیاست خارجی و امنیت ملی، آمریکا را بهره‌مند خواهد ساخت.

پامپئو ادامه داد: او مبارزه ما در راستای ارتباط و دفاع از سیاست خارجی آمریکا را هدایت خواهد کرد. به تیم ما خوش آمدی مورگان.

اورتگاس به عنوان یکی از کارشناسان سیاست خارجی و امنیت ملی در شبکه تلویزیونی فاکس نیوز فعالیت می‌کرد که هفته گذشته از این سمت کناره‌گیری کرده است.

به گزارش فاکس نیوز، او در سال ۲۰۰۷ وارد خدمات دولتی شد و فعالیت خود را در آژانس ایالات متحده برای توسعه بین‌المللی آغاز کرد و چند ماهی نیز در عراق حضور داشت.

وی بعداً به وزارت خزانه داری رفت و به عنوان تحلیلگر اطلاعاتی در این وزارتخانه با بخش شناسایی افراد برای فهرست تروریستی همکاری می‌کرد.

اورتگاس در سال ۲۰۱۰ به عنوان معاون وابسته وزارت خزانه داری در عربستان سعودی منصوب شد.

وی پس از خروج از خدمات دولتی به همراه یکی از همکاران سابقش یک شرکت مشاوره با نام «مشاوران فرصت‌های جهانی» تأسیس کرده بود.

پیش از این هدر ناوئرت به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا فعالیت می‌کرد. مایک پامپئو به تازگی استعفای ناوئرت از سمتش را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، وزیر خارجه آمریکا پیش‌تر در توییتی نوشت: به نیابت از کارمندان وزارت خارجه آمریکا از هدر ناوئرت، سخنگوی دستگاه دیپلماسی به دلیل خدمات شایانش در این پست به مدت دو سال تشکر می‌کنم. او نماینده شایسته آمریکا در اداره شورای فولبرایت خواهد بود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید