امروز : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۴

جو بایدن، شانس دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ در برابر ترامپ؟

دموکرات‌های آمریکا می‌خواهند نامزدی را در مقابل دونالد ترامپ قرار دهند که شانس بالایی در انتخابات آینده برای پیروزی بر او داشته باشد. جو بایدن، معاون اول بارک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا شاید یکی از این افراد باشد.
جو بایدن، شانس دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ در برابر ترامپ؟
دوشنبه | ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۲:۱۴ |
کد خبر : ۷۱۸۱ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، جو بایدن، معاون اول بارک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در یک سخنرانی بزرگ در شهر دوور  از ایالت دلاور گفت که زمان آن فرارسیده است که "ستون فقرات" آمریکا را از نو بسازیم. او از ضرورت یک "اجماع سیاسی" علیه "فضای مسمومی" سخن گفت که روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا برجای گذاشته است.

جو بایدن هم‌چنین گفت که سیاست آمریکا تحت ریاست جمهوری ترامپ به اندازه‌ای "عوام‌گرایانه"، "تنگ‌نظرانه" و "شریر" شده است که «ما در بسیاری موارد حتی نمی‌توانیم وارد یک دیالوگ با یکدیگر شویم».

اوهنوز برای نامزدی در انتخابات آینده اعلام آمادگی نکرده است. اما برای دموکرات‌ها بایدن چهره‌ای است که شانس پیروزی بر نامزد جمهوریخواهان را دارد. طرفداران او در مراسم سخنرانی یاد شده با فریادهای "قدم جلو بگذار" از او استقبال کردند.

جو بایدن در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ معاون اول باراک اوباما بود. او ۷۶ سال دارد و یکی از امیدهای اصلی دموکرات‌ها در رقابت‌های انتخاباتی سال ‌آینده محسوب می‌شود. با این وجود در خود حزب دموکرات ۱۵ چهره‌ دیگر هم داوطلب شرکت در این رقابت‌ها هستند. از جمله این سیاستمداران می‌توان به سناتورها کوری بوکر، الیزابت وارن، کامالا هریس، کرستین جیلیبراند و بالاخره یکی از شناخته‌شده ترین آنها یعنی برنی سندرز اشاره کرد.

در نیمه اول سال ۲۰۲۰ یک انتخابات پیش دوره‌ای برای تعیین نامزدهایی که در انتخابات دور بعدی شرکت خواهند کرد در ۵۰ ایالت آمریکا انجام خواهد شد. در تابستان همان سال نامزدهای اصلی دو خزب رقیب جمهوریخواه و دموکرات اعلام می‌شوند.

در حال حاضر برخی نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جو بایدن از برنی سندرز با فاصله کمی جلوتر است. برنی سندرز ۷۷ سال دارد. او در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی به نفع هیلاری کلینتون کناره‌گیری کرد و این کلینتون بود که به مصاف ترامپ رفت.

ویژگی مشترک هر دو یعنی سندرز و بایدن بالا بودن سن آنهاست که نکته مثبتی برای آنها به شمار نمی‌رود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید