امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶

جان کری به نامزدی در انتخابات ۲۰۲۰ می‌اندیشد

وزیر امور خارجه سابق آمریکا با بیان اینکه به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ فکر می‌کند، در پاسخ به اینکه طرح‌هایش چیست گفت که هیچ گزینه‌ای را از روی میز برنمی‌دارد.
جان کری به نامزدی در انتخابات ۲۰۲۰ می‌اندیشد
جمعه | ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۱۳:۳۸ |
کد خبر : ۶۴۷۱ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مراسم موسسه سیاست‌های هاروارد تاکید کرد: گفته‌ام که گزینه‌ای را حذف نمی‌کنم و گزینه‌ای را از روی میز برنمی‌دارم. من الان بیکار ننشسته‌ام، با این حال در ایالات‌های مهم دوره‌ نگشته‌ام، کار پیش‌ زمینه‌ای نکرده‌ام اما بی‌تمایل هم نیستم. آیا به این مساله فکر می‌کنم؟ بله، درباره آن فکر می‌کنم و گفته‌ام که احتمالا این کار را می‌کنم.  

جان کری سه‌شنبه شدیدا از دولت ترامپ از جمله در بحث تغییرات آب و هوایی و روابط خارجی انتقاد کرد. اظهارات کری در آستانه بزرگترین رقابت نامزدهای دموکرات برای به چالش کشیدن دونالد ترامپ در ۲۰۲۰ مطرح می‌شود.

این سیاستمدار آمریکایی سال ۲۰۰۴ در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد و توانست نامزدی دموکرات‌ها را به دست آورد اما در نهایت مقابل جورج بوش شکست خورد. نامزدی سال ۲۰۰۴ او پس از یک دوره طولانی سناتوری صورت گرفت. او در سال ۲۰۱۳ وزیر خارجه دولت اوباما شد. جان کری همچنین اذعان کرد احتمال نامزدی جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتخابات آتی وجود دارد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید