امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷

دادگاه بنگلادش نخست‌وزیر سابق را از حضور در انتخابات منع کرد

دادگاه عالی بنگلادش اعلام کرد که نخست وزیر سابق این کشور که به بیش از دو سال حبس محکوم شده، نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند.
دادگاه بنگلادش نخست‌وزیر سابق را از حضور در انتخابات منع کرد
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۱۳:۲۲ |
کد خبر : ۶۴۶۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری شینهوا، براساس این حکم از سوی دادگاه عالی بنگلادش، خالده ضیاء، نخست وزیر سابق این کشور نمی‌تواند از سوی حزب ملی گرای بنگلادش در انتخابات شرکت کند.

دادستان کل بنگلادش کمی پس از حکم دادگاه گفت که خالده ضیاء فاقد شرایط و صلاحیت لازم برای حضور در انتخابات پارلمانی است که قرار است ۳۰ دسامبر سال جاری میلادی برگزار شود.

ائتلاف اصلی اپوزیسیون به رهبری حزب ملی گرای بنگلادش خالده ضیاء قبلا اعلام کرده بود که در این رقابت انتخاباتی شرکت می‌کند.

دبیرکل حزب ملی گرای بنگلادش در بیانیه‌ای از دولت داکا خواست تا برگزاری عادلانه، آزاد و بی طرف انتخابات را تضمین کند.

حزب حاکم بنگلادش به نام لیگ عوامی بنگلادش به رهبری شیخه حسینه، نخست وزیر که در ۲۰۰۹ روی کار آمده و بار دیگر در ۲۰۱۴ در انتخابات پیروز شد با چالش‌هایی از سوی حزب نخست وزیر سابق و متحدانش روبروست که انتخابات ۲۰۱۴ را بایکوت کرده بودند.

حزب ملی گرای بنگلادش خواستار آزادی سریع تمامی زندانیان سیاسی شامل نخست وزیر سابق است که از فوریه به اتهام فساد در حبس به سر می‌برد.

در همین حال، ۱۵۰ تن از افسران بازنشسته ارتش بنگلادش با نخست وزیر این کشور در دفترش واقع در داکا دیدار کرده و متعهد شدند تا به کمپین او کمک کنند.

مشاور ارشد امنیتی نخست وزیر بنگلادش گفت، افسران بازنشسته ارتش پویایی زیادی برای کمپین انتخاباتی به همراه می‌آورند تا حسینه بتواند پیروز شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید