امروز : پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۹

عزل مسؤول شورای اداره تفریحات و سرگرمی عربستان به دلیل مواضع اخیرش

رئیس شورای اداره کل تفریح و سرگرمی عربستان چند روز پس از انتقاداتی شدید از رویکرد این اداره با حکم پادشاه برکنار شد.
عزل مسؤول شورای اداره تفریحات و سرگرمی عربستان به دلیل مواضع اخیرش
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۳:۰۷ |
کد خبر : ۵۷۱۵ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، چند روز پس از آنکه احمد الخطیب، رئیس شورای اداره کل تفریح و سرگرمی عربستان انتقادات تندی از این اداره داشت، با صدور حکمی از سوی پادشاه این کشور از سمت خود برکنار شد.

در این حکم به علت برکناری الخطیب اشاره‌ای نشده است اما حکم مذکور تنها چند روز پس از انتقادات تند او از عملکرد اداره کل تفریح و سرگرمی عربستان در پایگاه‌های اجتماعی صادر شد.

الخطیب چند روز قبل به شدت از مشارکت زنان و دختران روس با لباس‌های نامناسب در سیرکی که برای جشن عید فطر در ریاض ترتیب داده شده بود، انتقاد کرده بود.

پیشتر پادشاه عربستان در آوریل ۲۰۱۵ نیز الخطیب را از سمتش در وزارت بهداشت برکنار کرده بود. این برکناری تنها ۱۰ هفته پس از انتصاب الخطیب و به دلیل مشاجره لفظی وی با یک شهروند بود.

اداره کل تفریح و سرگرمی عربستان در سال ۲۰۱۶ بر اساس چشم‌انداز ۲۰۳۰ این کشور با هدف راه‌اندازی و توسعه بخش تفریحات و سرگرمی‌ برای تمامی گروه‌های جامعه در تمامی مناطق عربستان تاسیس شد.

هدف چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان افزایش درآمد حاصل از بخش تفریح و سرگرمی در تولید ناخالص داخلی از سه به شش درصد است.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان پیشتر گفته بود، ریاض به دنبال آن است درآمدهای حاصل از تفریحات عربستانی‌ها را که در سال ۲۲ میلیارد دلار در خارج کشور برای تفریح هزینه می‌کنند، جذب بازار داخلی کند.

اداره کل تفریح عربستان در فوریه گذشته اعلام کرد، قصد سرمایه‌گذاری ۶۴ میلیارد دلاری در بخش تفریحات طی ۱۰ سال آتی را دارد.

عربستان سال گذشته میلادی ممنوعیت ۳۵ ساله فعالیت سینماها در این کشور را لغو کرد و در حال حاضر شرکت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برنامه‌ها و طرح‌هایی برای افتتاح بیش از ۳۰۰ سینما در این کشور تا سال ۲۰۳۰ را دارند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند