امروز : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴

تاکید رییس جمهور عراق بر مذاکره اربیل با بغداد

«فواد معصوم» رئیس جمهور عراق با «سید عمار حکیم» رئیس جریان «حکمت ملی» این کشور دیدار کرد و برگزاری کنگره تأسیس جریان حکمت ملی را به حکیم تبریک گفت.
تاکید رییس جمهور عراق بر مذاکره اربیل با بغداد
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۳ |
کد خبر : ۴۱۶۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، رئیس جمهور عراق که با هیأت همراه میهمان سید عمار حکیم بوده است بر اهمیت برگزاری چنین نشستی در این سطح از برنامه ریزی تأکید کرده است.

وی همچنین برگزاری انتخابات درون حزبی برای انتخاب سطوح مختلف رهبری در جریان حکمت ملی را شایسته تقدیر دانسته و از حضور پر رنگ زنان، جوانان و گروه های مختلف اجتماعی در جریان حکمت ملی استقبال کرده است.

سید عمار حکیم هم تأکید کرد که در دیدار با رئیس جمهور عراق بر مذاکره جامع و بر اساس قانون اساسی کشور و تصمیمات دادگاه عالی فدرال این کشور میان دولت بغداد و اقلیم کردستان عراق پافشاری شده است و رئیس جمهور هم گفته که اقلیم کردستان آمادگی مذاکره با دولت عراق برای حل همه اختلافات را دارد.

در این دیدار بر لزوم برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد تعیین شده در عراق تأکید شده است و پافشاری شده که باید با پایبندی به اصول و زمان بندی قانونی همه مشکلاتی که ممکن است مانع برگزاری انتخابات در موعد مقرر شود، را از پیش روی برداشت.

در این دیدار آخرین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه و عراق هم مورد بررسی قرار گرفته است.

 


منبع : تسنیم

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید