امروز : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۴

دوترته، گروه‌های کمونیست فیلیپینی را تروریست خواند

رئیس‌جمهوری فیلیپین شبه‌نظامیان کمونیست این کشور را تروریست خواند.
دوترته، گروه‌های کمونیست فیلیپینی را تروریست خواند
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ۱۳:۲۴ |
کد خبر : ۴۱۴۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل خبرگزاری فرانسه،‌ این اظهارنظر از سوی رودریگو دوترته،‌ رئیس‌جمهوری فیلیپین چند هفته پس از لغو مذاکرات صلح با  چریک‌های کمونیست این کشور مطرح شده است.

دوترته در تلاش برای تقویت روند مذاکرات سال گذشته میلادی رهبران ارشد این گروه ها را از زندان آزاد کرد و با آنها در کاخ ریاست جمهوری دیداری داشت اما روند صلح به سرعت و پس از حملات مرگبار علیه سربازان و پلیس رو به زوال گذاشت و باعث خشم دوترته شد.

دوترته روز سه‌شنبه در حکمی دو گروه کمونیست را "سازمان تروریستی" خواند اما این حکم برای اجرا، نیازمند تایید دادگاه است.

دوترته در حکم خود "حزب کمونیست فیلیپین" و ۳۸۰۰ عضو آن را به همراه "ارتش نوین خلق"‌ به تداوم اقدامات خشونت آمیز متهم کرد.

چریک‌های کمونیست از ۱۹۸۶ در فیلیپین دست به اقدامات خشونت آمیز زده‌اند تا آنچه را که سیستم کاپیتالیسم می‌نامند، از این کشور بیرون بیندازند.

مذاکرات صلح برای پایان دادن به این خشونت‌ها که به گفته ارتش فیلیپین ۳۰ هزار کشته در بر داشته، بیش از سه دهه است که ادامه دارد اما تا کنون نتیجه‌ای در پی نداشته است.

پیروزی دوترته در انتخابات ریاست جمهوری امیدهایی را برای مذاکرات صلح به وجود آورد چون دوترته خودش را یک رئیس جمهوری سوسیالیست می‌نامد که به دنبال برقراری صلح در سراسر کشور است.

اما مذاکرات صلح در نوامبر سال جاری میلادی و پس از حمله چریک‌های کمونیست در جنوب فیلیپین که به کشته شدن یک افسر پلیس و یک نوزاد چهار ماهه منجر شد، متوقف شده است.


منبع : ايسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید