امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳

حماس: مقاومت به فرهنگ ملت فلسطین تبدیل شده است

یک رهبر جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تأکید کرد که مقاومت تبدیل به فرهنگ ملت فلسطین شده و حماس نقش مهمی در تبدیل مقاومت از یک پدیده محدود به یک حزب به فرهنگ یک ملت داشته است.
حماس: مقاومت به فرهنگ ملت فلسطین تبدیل شده است
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۰۷:۰۳ |
کد خبر : ۳۱۴۶ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سامی ابو زهری در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه بیست‌وششمین کنفرانس بین‌المللی اتحادیه جمعیت‌های اسلامی تصریح کرد: کسانی که به دنبال متوقف کردن مقاومت و خلع سلاح آن هستند، خیال باطلی در سر دارند. این رویاها هرگز به واقعیت تبدیل نخواهد شد و مقاومت قوی و قدرتمند است.

ابو زهری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد که جنبش حماس هرگز حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت و همواره به این اصول پایبند خواهد ماند و از آرمان فلسطین تا آزادی کامل این سرزمین حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه جنبش حماس یک ارتش مسلح به نام گردان‌های شهید عزالدین قسام تشکیل داده است، اعلام کرد که گردان های قسام یک مجموعه نظامی نیست بلکه یک ارتش نظامی به معنای کامل کلمه است که آزادسازی سرزمین فلسطین را هدف خود قرار داده است.

این رهبر حماس در بخش دیگری از سخنان خود به توافق آشتی ملی میان دو جنبش فتح و حماس اشاره کرد و گفت، حماس سعی در حفظ روابط ملی و داخلی خود دارد و در عین حال، به تلاش‌های خود برای تحقق آشتی ملی و تحقق وحدت ملت فلسطین ادامه می‌دهد.

دو جنبش فتح و حماس در تاریخ 12 اکتبر گذشته توافق آشتی ملی را در قاهره امضا کردند که در آن بر لزوم فراهم کردن زمینه عمل دولت وفاق ملی به مسئولیت‌های خود در غزه همانند کرانه باختری حداکثر تا ماه دسامبر آینده تأکید شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید