امروز : چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵

حرکت خودرو‌های نظامی ارتش زیمباوه به طرف پایتخت این کشور

شاهدان عینی از حرکت خودرو‌های زرهی ارتش زیمباوه به طرف «حراره» پایتخت این کشور خبر دادند.
حرکت خودرو‌های نظامی ارتش زیمباوه به طرف پایتخت این کشور
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ - ۱۹:۵۱ |
کد خبر : ۲۹۷۳ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، شاهدان عینی امروز-سه‌شنبه- از حرکت ۴ تانک به طرف «حراره» پایتخت زیمباوه خبر دادند.

این در حالی است که روز گذشته فرمانده نیرو‌های مسلح زیمباوه اعلام کرد درصورت عدم توقف پاکسازی‌های دولت و برکنار کردن هواداران معاون رییس‌جمهوری پیشین این کشور، وارد عمل می‌شود.

یک شاهد عینی از پارک شدن دو فروند تانک دیگر در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر حراره و مسدود شدن مسیر ورودی به شهر، به رویترز خبر داد.

ژنرال «کنستانتینو چیونگا» فرمانده ارتش دیشب گفت: «تصفیه‌های اخیر که آشکارا افرادی را هدف قرار گرفته که سابقه آزادی‌طلبی دارند، باید فورا متوقف شود.»

«امرسون منانگاگوا» معاون رئیس‌جمهوری هفته گذشته پس از اختلاف نظر با «گریس» همسر موگابه مورد توبیخ قرار گرفته و برکنار شد. گریس اصلی‌ترین گزینه جانشینی موگابه ۹۳ ساله است، اما نظامیان که روابط نزدیکی با معاون برکنارشده دارند، از منانگاگوا حمایت می‌کنند.

به نوشته روزنامه «گاردین»، برکناری منانگاگوا و مداخله ارتش می‌تواند کنترل اوضاع را از دست موگابه خارج کند.

منانگاگوا ملقب به «کروکودیل» که سابقه‌ای طولانی در فعالیت‌های نظامی و اطلاعاتی دارد، بلافاصله پس از برکناری، کشور را ترک کرده و با بیان اینکه «حزب و انقلاب دارایی شخصی موگابه و همسرش نیست»، از حزب حاکم خواست موگابه را از قدرت کنار بگذارند.

موگابه در واکنش به این اظهارات منانگاگوا، عضویت وی در حزب حاکم را لغو کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید