امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۹

وزیر خارجه اسپانیا: استقلال کاتالونیا رد می‌شود اما احتمال خودمختاری بیشتر وجود دارد

وزیر خارجه اسپانیا اعلام کرد: بن‌بست سیاسی میان مادرید و بارسلونا به استقلال کاتالونیا منجر نمی‌شود اما مادرید می‌تواند خودمختاری این منطقه را بیشتر کنند.
وزیر خارجه اسپانیا: استقلال کاتالونیا رد می‌شود اما احتمال خودمختاری بیشتر وجود دارد
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ - ۱۲:۱۲ |
کد خبر : ۲۶۷۶ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، آلفونسو داستیس، وزیر امور خارجه اسپانیا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: من استقلال کامل کاتالونیا را رد می‌کنم اما همانطور که می‌دانیم این منطقه خودمختاری زیادی دارد و از قبل هم اختیارات زیادی داشته است.

وی تاکید کرد، انتخابات زودهنگام برای ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی بر اساس قانون صورت می‌گیرد و نتایج آن باید مورد احترام و قبول همگان باشد.

روز جمعه تنش میان مادرید و بارسلونا در حالی بیشتر شد که دولت کارلس پوجدمون، رهبر دولت منطقه کاتالونیا اعلام استقلال کرد و این باعث شد تا دولت مرکزی نیز اختیارات این منطقه را بگیرد.

دولت مادرید بلافاصله با اعمال بند ۱۵۵ قانون اساسی اسپانیا اختیارات دولت منطقه کاتالونیا را گرفت و ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا پوجدمون و سایر مقام‌های دولت منطقه‌ای را برکنار کرد تا انتخابات زودهنگام برگزار شود.

وزیر امور خارجه اسپانیا در مصاحبه خود با خبرگزاری آسوشیتدپرس تاکید کرد که رهبر دولت منطقه‌ای کاتالونیا دیگر هیچ اختیاری ندارد و تأکید کرد رهبر سابق کاتالونیا می‌توانند در انتخابات محلی شرکت کند مگرآنکه به دلیل نقشش در تحریک جدایی طلبی در کاتالونیا به زندان بیفتد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید