امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰

پیروزی شکننده رئیس جمهور سابق آرژانتین در انتخابات مقدماتی سنا

کریستینا فرناندز، رئیس جمهور سابق آرژانتین طبق اعلام مدیر کمیته ملی برگزاری انتخابات این کشور، توانسته در انتخابات مقدماتی برای کرسی مجلس سنا از بوئنوس آیرس که در تاریخ 13 اوت برگزار شد موفقیتی نسبی به دست آورد.
پیروزی شکننده رئیس جمهور سابق آرژانتین در انتخابات مقدماتی سنا
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ - ۱۷:۴۷ |
کد خبر : ۲۴۵۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس آخرین به روزرسانی این نهاد انتخاباتی در آرژانتین بر مبنای شمارش 95.68 درصد آرا، استبان بولریچ، همپیمان مائوریسیو ماکری، رئیس جمهور آرژانتین و رقیب فرناندز هم با اختلاف اندکی یک نتیجه مساوی در بزرگترین استان آرژانتین به دست آورده است.

فرناندو آلوارز، مدیر کمیته ملی برگزاری انتخابات آرژانتین به رادیو میتره گفت: این اختلاف بسیار جزئی و کوچک است که تا پیش از این سابقه نداشته است. تنها حدود 20000 رای بین این دو اختلاف است.

بعد از انتخابات 14 اوت و کاهش نگرانی‌ها از بازگشت فرناندز پوپولیست به رقابت‌های ریاست جمهوری در سال 2019 به منظور خنثی کردن اصلاحات اقتصادی ماکری، بازارهای بورس و ارز آرژانتین تقویت شدند.

قرار است انتخابات اصلی در تاریخ 22 اکتبر برگزار شود. با این حال پیش بینی می شد که فرناندز با برتری بیشتری در دور مقدماتی پیروز شود.

فرناندز در ساعت 4 صبح روز 14 اوت ادعای پیروزی‌اش بر بولریچ وزیر آموزش سابق دولت ماکری را مطرح کرد و حزب وی دولت را متهم کرده به این که در شمارش آرا به نفع کاندیداهای ماکری دستکاری کرده است.

بر اساس قانون آرژانتین، حزب پیروز در هر رقابت انتخاباتی برای سنا دو کرسی از سه کرسی این استان را به خود اختصاص خواهد داد و کرسی سوم نصیب دومین حزب خواهد شد بنا بر این اگر فرناندز در انتخابات اکتبر جایگاه دوم را هم به دست آورد یک کرسی به دست خواهد آورده و مشمول مصونیت قضایی از دستگیری خواهد شد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید