امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۲

انتشار اسناد ادعایی جدید از تبانی انتخاباتی تیم ترامپ با پوتین

اسناد جدیدی که یک روزنامه آمریکایی منتشر کرده نشان می‌دهند که یکی از دستیاران رئیس‌جمهور آمریکا از زمان آغاز تبلیغات وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته ارتباط او با روسیه را یک مزیت سیاسی برای او می‌دانسته است.
انتشار اسناد ادعایی جدید از تبانی انتخاباتی تیم ترامپ با پوتین
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ - ۲۳:۰۳ |
کد خبر : ۲۴۵۲ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، روزنامه نیویورک‌تایمز روز دوشنبه گزارش داده یکی از دستیاران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در سال 2015 گفته عقد یک قرارداد تجاری با یکی از دستیاران رئیس‌جمهور روسیه به ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا کمک خواهد کرد. 

این دستیار تجاری به نام «فلیکس سایتر»، در چند ایمیل خطاب به وکیل ترامپ، «مایکل کوهن» با لحنی مفتخرانه از ارتباطات ترامپ با پوتین صحبت کرده و پیش‌بینی کرده که ساخت یک «برج ترامپ» در مسکو یک مزیت سیاسی برای وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا به حساب خواهد آمد.

سایتر در یک ایمیل، با لحنی مزاح‌آمیز نوشته است: «پسرمان ممکن است رئیس‌جمهور ایالات متحده شود و ما می‌توانیم اوضاع را سر و سامان بدهیم. من اعضای تیم پوتین را متقاعد خواهم کرد که روی این مسئله حساب باز کنند و این فرایند را هدایت خواهم کرد.»

نیویورک‌تایمز نوشته این ایمیل‌ها نشان می‌دهند که برخی از دستیاران ترامپ از ماه‌های اول شروع تبلیغات انتخاباتی ترامپ، ارتباط نزدیک با مسکو را یک مزیت سیاسی می‌دانسته‌اند. وزارت دادگستری آمریکا و چندین کمیته تحقیقاتی در کمیته این کشور هم‌اکنون در حال تحقیقات درباره نقش ادعایی روسیه در ورود ترامپ به کاخ سفید به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا هستند. 

سایتر در ایمیلی دیگر نوشته است: «من پوتین را پای این برنامه می‌آورم و کاری می‌کنم که ترامپ در انتخابات پیروز شود.»

به نوشته نیویورک‌تایمز، سایتر در این ایمیل‌ها خودش را به حدی در روسیه ذی‌نفوذ معرفی کرده که گفته در سال 2006 شرایط سفر «ایوانکا ترامپ»، دختر ترامپ به مسکو را فراهم کرده است. او نوشته است: «من ترتیباتی دادم که ایوانکا در دفتر پوتین در کرملین روی صندلی شخصی وی نشست.»

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند