امروز : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۲

۱۱ سناتور آمریکایی پیروزی بایدن را به چالش می‌کشند

یازده سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی به رهبری تد کروز در نظر دارند با نتایج کالج الکترال برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در جلسه ششم ژانویه در کنگره برای تایید پیروزی جو بایدن مخالفت کنند.
۱۱ سناتور آمریکایی پیروزی بایدن را به چالش می‌کشند
یکشنبه | ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۲۲:۵۳ |
کد خبر : ۱۱۷۴۸ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری هیل، گروهی از یازده سناتور در بیانیه مشترکی گفتند: کنگره باید فورا یک کمیسیون انتخاباتی تشکیل دهد که مجوز تحقیقات کامل و حقیقت‌یابی داشته باشد تا یک بازرسی ۱۰ روزه فوری درباره نتایج انتخابات در ایالت‌های مورد مناقشه انجام دهد.

هفت عضو کنونی و چهار عضو منتخب سنای آمریکا در حمایت از ایالت‌های مشخصی به منظور بررسی یافته‌های این کمیسیون و در صورت ضرورت برگزاری یک جلسه ویژه به منظور تایید نتایج انتخاباتی تصحیح شده صحبت کرده‌اند.

آنها گفتند: بر این اساس، ما قصد داریم در ششم ژانویه در مخالفت با برگزینندگانی از ایالت‌های مورد مناقشه رای بدهیم چون به شکلی غیر قانونی نتایج را تایید کردند و این کار را تا زمانی که بازرسی ۱۰ روزه تکمیل شود، ادامه می‌دهیم.

سناتور تد کروز، ران جانسون، جان کندی و مارشا بلکبرن از جمله سناتورهای امضاکننده هستند. تد کروز روز شنبه گفت که تلاش‌های این گروه از سناتورها برای به چالش کشیدن پیروزی بایدن را رهبری خواهد کرد؛ اقدامی که عمدتا نمادین است و عملا هیچ شانسی برای جلوگیری کردن از روی کار آمدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا ندارد.

اقدام کروز مغایر با خواست رهبران جمهوری‌خواه سنا است که تاکید دارند نقش سنا در تایید نتایج انتخابات صرفا نمادین است و به دنبال آن هستند تا از بحث طولانی در صحن سنا درباره نتایج جلوگیری کنند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید