امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲
با رد ادعاهای ترامپ

مقام‌های انتخاباتی آمریکا: هیچ مدرکی از دستکاری یا حذف آرا وجود ندارد

مقام‌های انتخاباتی ایالتی و فدرال آمریکا تاکید کردند "هیچ سند و مدرکی" در خصوص تغییر دادن یا از بین بردن آرای انتخابات ریاست جمهوری این کشور و یا تقلب در سیستهای رای گیری این انتخابات وجود ندارد. این درحالی است که دونالد ترامپ در تازه ترین اظهاراتش مدعی شده که 2.7 میلیون آرای وی حذف شده است.
مقام‌های انتخاباتی آمریکا: هیچ مدرکی از دستکاری یا حذف آرا وجود ندارد
شنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۱:۰۴ |
کد خبر : ۱۱۳۶۷ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامهای مسئول امنیت انتخابات در سراسر آمریکا، ادعاهای مطرح شده از سوی رئیس جمهور و جمهوریخواهان این کشور مبنی بر اینکه تقلب انتخاباتی و از بین بردن آرای دونالد ترامپ منجر به شکست او از جو بایدن در انتخابات چند روز پیش شد را رد کردند.

آنها در بیانیه ای گفتند: انتخابات سوم نوامبر امن ترین انتخابات تاریخ آمریکا بود.

این مقامها تاکید کردند: سند و مدرکی دال بر حذف، تغییر یا از بین بردن آرا از طریق هیچ یک از سیستمهای رای گیری و یا در خطر بودن آنها وجود ندارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما می دانیم ادعاهای بی اساس فراوان و موقعیتهای اشاعه اطلاعات دروغ درباره فرآیند انتخابات ما وجود دارند اما ما می توانیم به شما اطمینان دهیم نهایت اعتماد را به امنیت و تمامیت انتخاباتمان داریم و شما نیز باید اینچنین باشید.

این بیانیه از سوی شورای هماهنگی دولتی زیرساخت انتخابات آمریکا، یک گروه فراگیر دولتی-خصوصی و زیر مجموعه یک نهاد امنیت انتخابات فدرال تحت عنوان آژانس امنیت زیرساخت و امنیت سایبری آمریکا (CISA) منتشر شد.

این بیانیه از سوی سران انجمن ملی مدیران انتخاباتی ایالتی و انجمن ملی وزیران امور داخلی ایالت (مقامهای مدیریت کننده انتخابات در سطح ایالتی) و همچنین رئیس کمیسیون کمک انتخاباتی آمریکا امضا شد.

اخیرا شرکت تولید کننده نرم افزار ثبت رای دامینیون و همینطور وزارت امور داخلی ایالت پنسیلوانیا ادعاهای ترامپ در خصوص تقلب در آرا در این ایالت و از طریق این نرم افزار را رد کردند.

در عین حال گزارش شد که ترامپ ممکن است کریس کربز، رئیس CISA که با هر گونه ادعای بی اساس تقلب انتخاباتی مقابله کرده، اخراج کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید