امروز : دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۶

برگزاری انتخابات پارلمانی مغولستان در سایه کرونا

مردم مغولستان امروز (چهارشنبه) با وجود پاندمی کروناویروس و با اعمال محدودیت‌هایی پای صندوق‌های رای رفتند.
برگزاری انتخابات پارلمانی مغولستان در سایه کرونا
جمعه | ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۲۲:۳۳ |
کد خبر : ۱۰۵۴۱ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این انتخابات در حالی برگزار شد که بحث‌هایی درباره به تعویق افتادن آن مطرح بود.

کاندیداهای انتخابات پارلمانی مغولستان در جریان برگزاری کمپین‌های خود قوانین مربوط به قرنطینه کروناویروس را نقض کرده و هزاران تن در خارج از این کشور نیز نتوانستند در این رای گیری شرکت کنند.

هم‌چنین اقدامات چندگانه امنیتی همزمان با گشایش حوزه‌های رای گیری اندیشیده شده بود.

رای دهندگان برای ورود باید دو متر از هم فاصله می‌داشتند و نیروهای بهداشت و درمان نیز درجه حرارت بدن آنها را اندازه گیری کرده و رای‌دهندگان باید پس از ضدعفونی شدن دست‌ها و داشتن ماسک بر صورت وارد حوزه‌ها می‌شدند. همچنین رای دهندگان باید از دستکش‌های پلاستیکی برای پر کردن اوراق رای استفاده می‌کردند.

مغولستان با سه میلیون جمعیت، شدیدترین تدابیر بهداشتی را برای مقابله با ویروس کرونا وضع کرده و در میان نخستین کشورهایی است که مرزهایش را بست.

حدود ۸۰۰۰ شهروند مغولستانی در حال حاضر در خارج از کشور هستند و اعتراضات در داخل کشور برای بازگشت این افراد از سوی مقام‌ها به دلیل اینکه قوانین فاصله گذاری اجتماعی را نقض کرده‌اند، متوقف شده است.

تنها ۲۰۰ مورد ابتلا به کروناویروس در مغولستان ثبت شده که اکثرا بابت سفر از روسیه است و تاکنون مورد فوتی در مغولستان گزارش نشده است.

این تدابیر در حالی صورت گرفته که دو حزب اصلی سیاسی قوانین مربوط به ممنوعیت برگزاری گردهم‌آیی‌های انتخاباتی بیش از ۳۰ نفر را نقض کرده و کمپین‌ها و راهپیمایی‌هایی را برگزار کرده و به قوانین فاصله گذاری اجتماعی بی‌اعتنا بوده‌اند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید