امروز : سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۷

تظاهرات در بلاروس علیه کاندیداتوری مجدد لوکاشنکو

صدها تن در پایتخت بلاروس با وجود بحران کرونا راهی خیابان‌ها شدند تا طی یک راهپیمایی، اعتراض خود را به الکساندر لوکاشنکو نشان دهند.
تظاهرات در بلاروس علیه کاندیداتوری مجدد لوکاشنکو
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۲۱:۳۴ |
کد خبر : ۱۰۳۸۸ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، این تظاهرکنندگان به کاندیداتوری مجدد الکساندر لوکاشنکو اعتراض داشتند که اینک برای ششمین بار متوالی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری بلاروس می‌شود.

لوکاشنکو از سال ۱۹۹۴ در مسند قدرت بوده و منتقدان وی می‌گویند، او در این ربع قرن صداهای مخالف دولت را خاموش و رسانه‌های مستقل را سرکوب کرده است.

شماری از تظاهرکنندگان به تبعیت از شعار سرگئی تیچانوفسکی، رهبر معترضان که می‌گوید «سوسک را له کنید»، لنگه دمپایی به دست گرفته بودند و عده دیگری نیز در اعتراض به بی‌اعتنایی رئیس‌جمهوری این کشور به دغدغه‌های مردم در بحران کرونا، ماسک بر چهره داشتند. پلیس با این تظاهرکنندگان برخوردی نداشت.

مجلس و دولت بلاروس نپذیرفتند که به‌ خاطر بحران بیماری کووید-۱۹ انتخابات ریاست‌جمهوری کشور را که بناست در ۹ اوت برگزار شود، به تعویق بیندازند. در بلاروس همچنین ادارات،‌ مدارس و فروشگاه‌ها و نیز حمل‌ونقل عمومی کشور همچنان به کار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش یورو نیوز، منتقدان می‌گویند، دولت بلاروس در مواجهه با بحران کرونا با این بهانه که توان مالی و فنّیِ اقدام خاصی را ندارد، هیچ‌گونه قرنطیه‌ یا حتی فاصله‌گذاری اجتماعی را در کشور اعمال نکرده است.

نماینده سازمان بهداشت جهانی که در بلاروس حاضر است، درباره برخورد مقامات این کشور با بحران کرونا ابراز نگرانی کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید