امروز : جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸

در لحظه

آخرین اخبار

اخبار ویژه

تظاهرکنندگان کویتی از حق کاندیداتوری در انتخابات محروم می‌شوند

بر اساس یک حکم صادره از دادگاه تجدیدنظر کویت؛ افراد شرکت‌کننده در تظاهرات که در مقابل نیروهای امنیتی مقاومت کنند، از حق انتخابات و کاندیداتوری برای عضویت در پارلمان کویت، محروم می‌شوند. این تصمیم جنجال گسترده‌ای را میان فعالان و حقوقدانان بر انگیخته است.
جو بایدن، شانس دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ در برابر ترامپ؟

دموکرات‌های آمریکا می‌خواهند نامزدی را در مقابل دونالد ترامپ قرار دهند که شانس بالایی در انتخابات آینده برای پیروزی بر او داشته باشد. جو بایدن، معاون اول بارک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا شاید یکی از این افراد باشد.
انتخابات ریاست‌جمهوری تحت نظارت کمیته‌ای مستقل خواهد بود
نخست‌وزیر مکلف الجزایر:

نخست‌وزیر الجزایر با تأکید بر این که کابینه جدید تکنوکرات بوده و تمامی گروه‌ها به ویژه جوانان در آن مشارکت خواهند داشت، گفت: انتخابات ریاست‌جمهوری تحت نظارت کمیته‌ای مستقل خواهد بود.
نزار زاکا از زندان اوین نامزد انتخابات پارلمانی لبنان شد

نزار زاکا، شهروند لبنانی که به جرم جاسوسی در تهران بازداشت شده است و هم‌اکنون دوره محکومیت خود را در زندان اوین می‌گذراند، در نامه‌ای کاندیداتوری خود را برای انتخابات پارلمانی کشورش اعلام کرد.
رهبر سابق کاتالونیا، نامزد انتخابات اروپا

رهبر سابق کاتالونیا که در خودتبعیدی در بلژیک به سر می‌برد، در انتخابات ۲۶ مه پارلمان اروپایی به عنوان نامزد حزب سیاسی خودش شرکت می‌کند.
ترامپ: اگر نامزد انتخابات نخست وزیری اسرائیل شوم قطعا پیروز می‌شوم!

رئیس‌جمهوری آمریکا به گروهی از حامیان مالی کمیته ملی حزب جمهوریخواه گفته است،‌ در صورتیکه نامزدی پست نخست وزیری اسرائیل بشود پیروزی قاطعی با ۹۸ درصد آرا به دست خواهد آورد.
استعفای مدیر ارتباطات کاخ سفید

کاخ سفید اعلام کرد، بیل شاین، مدیر سابق شبکه فاکس نیوز که کمتر از یک سال پیش به عنوان رئیس تیم ارتباطات در دولت دونالد ترامپ شروع به کار کرد،‌ استعفا می‌دهد.
استعفای دولت فنلاند

رییس جمهور فنلاند به دنبال استعفای دولت این کشور اعلام کرد که این استعفا را پذیرفته است.
نتانیاهو: اسرائیلی‌ها بین "بیبی" یا "طیبی" یکی را انتخاب کنند

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن اذعان به دشوار بودن پیروزی در انتخابات پارلمانی این رژیم نسبت به افزایش نفوذ احزاب عربی هشدار داد.
کمتر از یک‌چهارم نمایندگان پارلمان‌های جهان زن هستند

گزارش سالانه «اتحادیه بین‌المجالس» حاکی از آن است که کم‌تر از یک چهارم نمایندگان پارلمان‌های جهان، زن هستند.
نخست وزیر الجزایر: اداره کشور تنها از طریق انتخابات خواهد بود

نخست‌وزیر الجزایر امروز (دوشنبه) در واکنش به اظهارات مخالفان درباره عدم شفافیت انتخابات سراسری،‌ اعلام کرد، هر کسی حق دارد هر نامزدی را در انتخابات ریاست جمهوری برگزیند اما اداره کشور تنها از طریق رای‌گیری صورت خواهد گرفت.