امروز : یکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴

در لحظه

آخرین اخبار

اخبار ویژه

دولت کانادا به خرید "پوشش خبری" پیش از انتخابات متهم شد

دولت کانادا به تلاش برای جلب حمایت رسانه‌ها و تضعیف آزادی مطبوعات متهم شده است. جاستین ترودو اخیرا اعتباری به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار از پول مالیات‌دهندگان تامین کرده است تا اعتبارات مالیاتی و سایر امتیازات به روزنامه‌های کانادایی اعطا کند.
معاون صدر اعظم اتریش استعفا کرد

معاون صدر اعظم اتریش به دنبال رسوایی انتشار ویدیویی ضبط شده با دوربین مخفی از نشست او با یک تاجر زن روسی در سال ۲۰۱۷ به منظور زد و بند با او به هدف پیروزی در انتخابات پارلمانی همان سال، اعلام کرد که از سمتش استعفا می کند.
خلیلزاد: صلح اولویت است ولی نباید مانع برگزاری انتخابات شود

زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در روند صلح افغانستان می‌گوید "صلحی که باعث ایجاد ثبات سیاسی در افغانستان شود، اولویت است. افغان‌ها قبل از همه چیز خواهان صلح هستند."
شهردار نیویورک کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شد

شهردار نیویورک اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شرکت می‌کند.
تاکید گوآیدو در کانادا بر برگزاری هرچه زودتر انتخابات در ونزوئلا

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در جریان گفت‌وگو با نخست وزیر کانادا به وی گفت که پایبند برگزاری هر چه سریع‌تر انتخاباتی آزاد و عادلانه در ونزوئلاست.
مخالفت ریاست جمهوری افغانستان با طرح تشکیل دولت موقت

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری افغانستان امروز (سه‌شنبه) با اعلام مخالفت این دفتر با طرح ارائه شده از سوی بخش عمده کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای تشکیل یک دولت موقت در پایان دوره رسمی دولت فعلی در اول خرداد، درخواست آنها را فاقد وجاهت و پایه و اساس قانونی دانست.
پلوسی: ترامپ برای استیضاحش ما را تحریک می‌کند

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته که رئیس جمهوری تلاش می‌کند تا دموکرات‌ها را برای استیضاحش تحریک کند و این تلاشی از سوی وی برای تحکیم جایگاهش پیش از انتخابات ۲۰۲۰ است.
واکنش اپوزیسیون ترکیه به ابطال انتخابات شهرداری استانبول

در حالی که کمیسیون انتخابات ترکیه به تازگی شکایت حزب حاکم به رهبری رجب طیب اردوغان را پذیرفت و انتخابات شهرداری استانبول را باطل کرد، اپوزیسیون ترکیه در واکنش، این اقدام را «دیکتاتوری ناب» قلمداد کرد.
آمار اقتصادی مثبت، جایگاه ترامپ را در رقابت برای ریاست جمهوری تقویت می‌کند

یک پایگاه اینترنتی در گزارشی پیش‌بینی کرد، آمارهای اقتصادی مثبت اخیرا دولت دونالد ترامپ جایگاه او را در رقابتهای پیش‌رو برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ تقویت خواهد کرد.
ممنوعیت نامزدی پوجدمون برای انتخابات اتحادیه اروپا لغو شد

در حالی که مقامات انتخاباتی اسپانیا رهبر پیشین کاتالونیا را از رقابت در انتخابات اتحادیه اروپا منع کرده بودند، دادگاهی با صدور حکمی به لغو این ممنوعیت رای داد.
سرنوشت انتخابات استانبول فردا مشخص می‌شود

به گفته نامزد حزب حاکم ترکیه، هیات عالی انتخابات فردا (دوشنبه) رای تجدیدنظر درباره درخواست آک‌پارتی برای برگزاری مجدد انتخابات شهرداری در استانبول را اعلام می‌کند.
وعده رییس جمهور سریلانکا برای برقراری ثبات پیش از انتخابات

رییس جمهور سریلانکا بعد از حملات مرگبار در این کشور، گفت‌: پیش از برگزاری انتخابات، نیروهای امنیتی تروریسم را ریشه کن کرده و بار دیگر ثبات را در کشور برقرار خواهند کرد.