امروز : جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۴

در لحظه

آخرین اخبار

اخبار ویژه

حزب حاکم و رئیس جمهور تانزانیا در آستانه کسب پیروزی های انتخاباتی مجدد

جان ماگوفولی، رئیس جمهور تانزانیا و حزب حاکم متعلق به او در آستانه کسب یک پیروزی قاطع در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی امروز جمعه در این کشور هستند در حالی که مخالفان آنها کاملا این انتخابات را مردود دانسته و آن را همراه با تقلب نظیر پر کردن صندوق های رای دانسته اند.
کیم جونگ اون با دست پُر، منتظر برنده انتخابات آمریکاست

کیم جونگ اون به لطف زرادخانه قدرتمند و همه کاره تسلیحاتی خود نسبت به آغاز دوره ریاست جمهوری ترامپ، حال مجهز به اهرم فشار بیشتری در دیپلماسی هسته ای، منتظر برنده انتخابات ریاست جمهوری هفته آینده ایالات متحده است.
تعیین تکلیف حوزه‌های انتخابیه کرکوک در پارلمان عراق

پارلمان عراق اعلام کرد، سه حوزه انتخابیه در استان کرکوک را پیوست قانون انتخابات جدید به تصویب رساند.
سوچی رای زودهنگام خود در انتخابات پارلمانی را به صندوق انداخت

رهبر میانمار رای زودهنگام خود را برای انتخابات پارلمانی زودهنگام در "نایپیتاو"، پایتخت میانمار به صندوق انداخت.
لوکاشنکو وزیر کشور بلاروس را تغییر داد

خبرگزاری دولتی "بلتا" گزارش داد، رئیس جمهور بلاروس در بحبوحه اعتراضات گسترده‌ای که خواستار استعفای اوست، وزیر کشور خود را تغییر داد.
پیشتازی ۱۲ درصدی بایدن در نظرسنجی جدید سی‌ان‌ان

نظرسنجی جدید شبکه خبری سی ان ان نشان می دهد، جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مقابل ترامپ پیشتازی ۱۲ درصدی در سطح ملی دارد.
انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ وزیر خارجه در دولت بعدی چه کسی خواهد بود؟

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور طی هفته های گذشته در اکثر نظرسنجی ها محبوبیت بیشتری از دونالد ترامپ داشته است.
امیر کویت دولت را برای فراهم‌سازی مقدمات انتخابات ابقا کرد

نخست‌وزیر کویت استعفای دولتش را تقدیم امیر این کشور کرد اما امیر کویت همین دولت را ابقا و مامور کرد مقدمات انتخابات پارلمانی را فراهم کند.
روزهای سخت در انتظار کارزار انتخاباتی ترامپ

ایسنا/خراسان رضوی یک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل گفت: در صورت وخامت حال ترامپ حزب جمهوریخواه می‌تواند معاون او ماک پنس یا یک گزینه دیگر را برای شرکت در انتخابات معرفی کند اما بعید است که بتوانند در جلب آرای پایگاه ترامپ موفق باشند.
انتخابات پارلمانی قرقیزستان کلید خورد

انتخابات پارلمانی امروز (یکشنبه) قرقیزستان را می‌توان آزمونی برای سرمایه سیاسی و توانایی رئیس جمهوری این کشور در تشکیل ائتلاف‌های جدید در بحبوحه بدترین بحران اقتصادی در دو دهه گذشته دانست.
پیروزی حزب نخست وزیر چک در انتخابات منطقه‌ای

حزب متعلق به نخست وزیر جمهوری چک در انتخابات منطقه‌ای اخیر این کشور که روز شنبه برگزار شد در ۱۰ منطقه از ۱۳ منطقه محل رقابت پیروز شده است؛ انتخاباتی که آن را به عنوان یک شاخص برای سنجش میزان حمایت مردمی از عملکرد این حزب در قبال مدیریت موج دوم شیوع کروناویروس جدید در آن به حساب می‌آورند.
پادشاه اردن، استعفای نخست وزیر این کشور را پذیرفت

پادشاه اردن اعلام کرد که با استعفای دولت عمر الرزاز، نخست وزیر این کشور موافقت کرده است.
ترامپ:‌ خیلی راحت بایدن را در نخستین مناظره شکست دادم!

رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران مدعی شد: هر طور که حساب کنید و با توجه به نظرسنجی‌هایی که مشاهده کرده‌ام، من پیروز نخستین مناظره انتخاباتی بودم و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر را به راحتی شکست دادم.
بایدن عملکرد ترامپ در مناظره سه‌شنبه را یک "ننگ ملی" خواند

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در نخستین مقصد تور زمینی خود با قطار در سراسر ایالت‌های غرب میانه کشور، عملکرد رئیس جمهوری آمریکا و رقیب جمهوری‌خواهش در مناظره سه‌شنبه شب در اوهایو را یک "ننگ ملی" خواند.
جو بایدن هم پس از ترامپ برای صلح نوبل پیشنهاد شد

جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوی آمریکا هم به جمع دیگر سیاستمدارانی پیوست که برای دریافت جایزه صلح نوبل پیشنهاد شده‌اند.
رد صلاحیت رهبر کاتالونیا در دیوان عالی اسپانیا تایید شد

دیوان عالی اسپانیا، از حکمی در راستای رد صلاحیت رئیس دولت منطقه‌ای کاتالونیا و تعلیق وی بابت نافرمانی و تمرد حمایت کرد.
پسر ارشد ترامپ توانایی بایدن برای ریاست جمهوری را زیر سوال برد

پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را با پدرش مقایسه کرد و گفت، رئیس جمهور کنونی امریکا تا دیر وقت در کاخ سفید می‌ماند و کار می‌کند و نسبت به اینکه رقیب دموکراتش بتواند چنین کاری انجام دهد، شک دارد.
پلوسی پروژه انتخاب رئیس‌جمهور در صورت تساوی آرا را کلید زد

براساس گزارش‌ها، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در حال آماده‌سازی قانونگذاران این کشور برای سناریوی تساوی دونالد ترامپ و جو بایدن در بخش آرای الکترال در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر و مجبور شدن این مجلس به تصمیم‌گیری درباره نتیجه انتخابات است.
واکنش بایدن به نامزدی "ایمی برت" برای دیوان عالی آمریکا

در حالی که رئیس‌جمهوری آمریکا تلاش دارد تا «ایمی برت» نامزد مورد نظرش برای دیوان عالی سریعا از جانب مجلس سنای تحت امر جمهوری‌خواهان تایید شود، رقیب انتخاباتی دموکرات او از سنا خواسته تا رای‌گیری در این زمینه را به بعد از انتخابات نوامبر موکول کرده و بگذارد مردم تصمیم بگیرند.
انتخابات مجلس سنای فرانسه و بخت و اقبال کم حزب ماکرون

حدود نیمی از کرسی‌های مجلس سنای فرانسه در حالی قرار است امروز (یکشنبه) در انتخابات این کشور در معرض رقابت قرار بگیرند که احتمالا در نتیجه این انتخابات محافظه کاران بر این مجلس مسلط خواهند شد و حزب میانه روی متعلق به امانوئل ماکرون ضربه انتخاباتی جدیدی را می‌خورد.