امروز : دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۹

در لحظه

آخرین اخبار

اخبار ویژه

رئیس جدید نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل انتخاب شد

دبیر کل سازمان ملل به تازگی رئیس جدید نیروهای پاسدار صلح این سازمان را انتخاب و معرفی کرد.
ایران عضو کمیته اجرایی «تیر» سازمان ملل شد

معاون مدیرکل اداره نظارت بر ترانزیت ایران با کسب آرا به‌عنوان عضو کمیته اجرایی «تیر» سازمان ملل انتخاب شد.
لولا داسیلوا باز هم می‌خواهد رئیس جمهوری برزیل شود

در حالی که رئیس‌جمهور پیشین برزیل با چندین اتهام فساد مواجه است، باز هم به دنبال کاندیدا شدن در انتخابات آتی این کشور است.
کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات فرانسه: کنار نمی‌کشم

یک کاندیدای جناح جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه احتمال کنار کشیدن خود از دور رقابت‌های انتخاباتی را تکذیب کرد.
"یحیی السنوار" جانشین هنیه در غزه شد
در جریان انتخابات درون حزبی؛

جنبش حماس "یحیی السنوار" را به عنوان مسئول سیاسی خود در غزه انتخاب کرد. السنوار که به دور از توجهات بوده از دید اسرائیل دشمن اول رژیم صهیونیستی در غزه و قدرتمندترین عضو حماس است.
انتخابات هنگ‌کنگ؛ عرصه تقابل دموکراسی‌خواهی و سلطه چین

رای‌گیری برای انتخاب رئیس اجرایی هنگ‌کنگ از فردا (سه‌شنبه) آغاز می‌شود اما مردم چندان دخالتی در انتخاب فرد پیروز ندارند و همین امر سبب شده تا خواستار اصلاح سیستمی شوند که به شدت به سمت چین گرایش دارد.
نخست‌وزیر سابق ایتالیا برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری را خواستار شد

نخست‌وزیر سابق ایتالیا از حزب دموکراتیک خود خواست تا دست از ستیزه‌جویی بردارد. ماتئو رنتزی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری شده اما احتمال آن بسیار بعید است.
محبوبیت شولتز برای صدر اعظمی آلمان از مرکل پیشی گرفت
بر اساس جدیدترین نظرسنجی؛

جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد اگر شهروندان آلمانی بتوانند صدر اعظم خود را مستقیما انتخاب کنند ۴۶ درصد به شولتز و ۴۰ درصد به مرکل رای خواهند داد.
ژان کلود یونکر برای دومین بار نامزد ریاست کمیسیون اروپا نمی‌شود

رئیس کمیسیون اروپا می گوید که قرار است پس از پایان دوره کنونی تصدی این سمت در سال 2019، از کناره گیری کند.
انتخابات محلی اندونزی چهارشنبه برگزار می‌شود

ده‌ها میلیون اندونزیایی در حالی چهارشنبه برای شرکت در انتخابات محلی به پای صندوق‌های رای می‌روند که دعوا بر سر پست قدرتمند فرمانداری جاکارتا تنش‌های سیاسی و مذهبی به راه انداخته است.
فاصله یک درصدی مرکل با سوسیال دموکرات‌ها
تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند؛

در حالی که هفت ماه به انتخابات حیاتی فدرال در آلمان باقی مانده است حزب سوسیال دموکرات چپ میانه آلمان در یک درصدی حزب محافظه کار صدراعظم این کشور قرار گرفته است.

نخستین مرحله ایجاد امنیّت و آرامش، اصلاح اندیشه‌ خشونت‌زای غرب است

به عموم جوانان در کشورهای غربی‌ حوادث تلخی که تروریسم کور در فرانسه رقم زد، بار دیگر مرا به گفتگو با شما جوانان برانگیخت. برای من تأسّف‌بار است که چنین رویدادهایی بستر سخن را بسازد، امّا واقعیّت این است که اگر مسائل دردناک، زمینه‌ای برای چاره‌اندیشی و محملی برای همفکری فراهم نکند، خسارت دوچندان خواهد شد. رنج هر انسانی در هر نقطه از جهان، به‌خودی‌خود برای همنوعان اندوه‌بار است. منظره‌ی کودکی که در برابر دیدگان عزیزانش جان میدهد، مادری که شادی خانواده‌اش به عزا مبدّل میشود، شوهری که پیکر بی‌جان همسرش را شتابان به سویی میبرد، ....