امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹

لیندسی گراهام: مداخله روسیه در انتخابات آمریکا اتفاقی بزرگ و شایسته تحریم‌های جدید است

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی با اتخاذ موضعی برخلاف موضع جارد کوشنر که مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را کم اهمیت خوانده، این مداخله مسکو را یک اتفاق بزرگ که شایسته اعمال فوری تحریم‌های جدید آمریکا است دانست.
لیندسی گراهام: مداخله روسیه در انتخابات آمریکا اتفاقی بزرگ و شایسته تحریم‌های جدید است
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۳:۲۸ |
کد خبر : ۷۴۶۲ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روزنامه واشنگتن پست، لیندسی گراهام، رئیس جمهوری‌خواه کمیته قضائی سنای آمریکا در صحبتهایش همچنین گفت، معتقد است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با توجه به خودداری رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات ارتباط کمپین ترامپ با روسیه در طرح اتهامی علیه وی، مرتکب هیچ جرمی نشده است.

او در برنامه "رو در رو با ملت" از شبکه سی‌بی‌اس نیوز گفت: من فکر می‌کنم این ایده که این رئیس جمهور مانع اجرای عدالت شده پوچ است. من هیچ کاری را که ترامپ برای متوقف ساختن مولر در عمل به وظیفه‌اش انجام داده باشد نمی‌بینم. من همه آن چیزی را که برای دانستن نیاز دارم شنیده‌ام.

گراهام در ادامه این مصاحبه به موضع مطرح شده از سوی جارد کوشنر داماد و مشاور دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای با مجله تایم در چند روز پیش اشاره کرد.

کوشنر در این مصاحبه گفته بود که از نظر او تلاش روسیه برای مداخله در انتخابات ۲۰۱۶ به نفع ترامپ صرفاً در حد انتشار تبلیغات در فیسبوک بوده و تحقیقات مولر آسیب بیشتری نسبت به مداخله‌های روسیه برای کشور آمریکا به بار آورده است.

لیندسی گراهام در مصاحبه خود گفت: هر چند من جارد کوشنر را خیلی دوست دارم؛ اما او به یک سری مسائل مهم اشاره نکرد از جمله این که روس‌ها ایمیل‌های مدیر کمپین هیلاری کلینتون رقیب انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی حزب دموکرات را هک کردند.

او در ادامه پرسید: می‌توانید تصور کنید اگر روس‌ها تیم کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه را هک می‌کردند در آن صورت چه صحبتهای متفاوتی گفته می‌شد؟ بنابراین این یک اتفاق بزرگ است و در حد چند تبلیغ در فیسبوک نیست. آنها موفق شدند در کمپین ۲۰۱۶ یک آمریکایی را در برابر یک آمریکایی دیگر قرار دهند.

همچنین این سناتور جمهوریخواه استدال کرد: حمله به یک حزب در آمریکا باید حمله به همه محسوب شود و من با ترامپ در خصوص اعمال تحریم‌های بیشتر بر روسیه صحبت کرده ام.

وی افزود: آنها دوباره می‌خواهند علیه ما اقدام کنند و من می‌خواهم جلوی آنها را بگیرم و یک راه برای متوقف ساختن آنها این است که آنها را وادار به پرداخت هزینه کنیم. روس‌ها دوباره می‌خواهند علیه ما اقدام کنند و هر آن چه ما در قبال روس‌ها انجام داده‌ایم مؤثر نیافته است. ما نیاز به تحریم‌های بیشتر علیه روسیه داریم نه تحریم‌های کمتر.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید