امروز : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۳۲

انتقاد سازمان امنیت و همکاری اروپا از اعمال محدودیت علیه رسانه‌ها در آمریکا و روسیه

سازمان امنیت و همکاری اروپا اعمال محدودیت از سوی آمریکا و روسیه علیه رسانه‌های خارجی را محکوم کرد و از دو کشور خواست در این رویه خود بازبینی کنند.
انتقاد سازمان امنیت و همکاری اروپا از اعمال محدودیت علیه رسانه‌ها در آمریکا و روسیه
جمعه | ۱۳۹۶/۰۸/۲۶ - ۱۱:۴۸ |
کد خبر : ۳۶۸۳ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، "هارلم دسیر"، رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا در امور آزادی رسانه‌ها در بیانیه‌ای اعلام کرد: این که رسانه‌های بیگانه فعال در کشورهای خارجی را "عامل خارجی" بنامیم یعنی آزادی رسانه‌ها را محدود کرده‌ایم.

این مقام مسئول همچنین نگرانی خود را در مورد اقدامات صورت گرفته در روسیه و آمریکا در مورد اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در رسانه‌ها در این دو کشور ابراز کرد و ادامه داد: ثبت رسانه‌ها به عنوان "عاملان خارجی" قابل قبول نیست و تنها نگرانی زیادی را در مورد فعالیت‌های آنها به وجود می‌آورد.

این مقام مسئول سازمان امنیت و همکاری اروپا همچنین پس از آنکه روسیه در اقدامی تلافی جویانه رسانه‌های خارجی و رسانه‌های آمریکایی فعال در روسیه را عامل بیگانه خواند، اعلام کرد: اینها اقداماتی است که تنها سازمان‌های رسانه‌ای را به همراه کارمندانشان تحت تاثیر قرار می‌دهد. من از دو کشور می‌خواهم تا این مساله را مورد بررسی و بازبینی قرار داده و آن را متوقف کنند.

این مقام مسئول از دو کشور آمریکا و روسیه خواست تا دلایل خود را در مورد اینکه این رسانه‌ها را "عاملان خارجی" خوانده‌اند شفاف سازی کنند و اعلام کرد: پیامدهای آن می‌تواند توانایی‌های رسانه‌ها را در انجام فعالیت‌های آزادانه در دو کشور زیر سوال ببرد.

سازمان امنیت و همکاری اروپا همچنین انتقاد خود را در قبال اقدامات آمریکا علیه رسانه‌های روسی فعال در این کشور ابراز کرد.

در همین حال "کریس هاجز"، یکی از خبرنگاران برجسته آمریکایی این اقدام از سوی آمریکا و روسیه را خطرناک ترین ضربه به آزادی رسانه‌ای از زمان سرکوب رسانه‌ای در دهه ۵۰ میلادی خواند. همچنین یکی از افشاگران سازمان امنیت ملی آمریکا نیز اقدام آمریکا را مورد انتقاد قرار داده و آن را نقض آشکار نخستین متمم قانون اساسی آمریکا و آزادی بیان دانست.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید