امروز : سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶

نخست وزیر هند کابینه خود را تغییر داد

نخست وزیر هند که در 20 ماه پایانی دولت خود، برای عمل به وعده‌های انتخاباتی‌اش تحت فشار است در اقدامی برای تسریع پیشرفت‌های دولتش امروز یکشنبه، 9 وزیر جدید را در کابینه خود منصوب کرد.
نخست وزیر هند کابینه خود را تغییر داد
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۱۲ - ۲۳:۳۱ |
کد خبر : ۲۴۷۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس داده‌ها رشد اقتصادی هند به پایین‌ترین سرعت خود در سه سال اخیر رسیده است و وعده‌های افزایش تولید و ایجاد ده‌ها هزار شغل برای هند که یکی از جوان‌ترین نیروهای کار در جهان را دارد، محقق نشده است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند همچنین پس از آنکه گزارش‌های بانک مرکزی نشان داد 99 درصد از اسکناس‌های کنار گذاشته شده از نظام مالی در سال گذشته مجددا به گردش مالی برگشته است، با انتقاداتی درباره اقدام دولتش برای حذف این اسکناسهای پانصد و هزار رو‌پیه‌ای مواجه شده است.

چهار نفر از وزرای جدید کابینه مودی ماموران بازنشسته دولتی هستند؛ برای مثال، "کی جی آلفونز" که برای تخریب ساختمان‌های غیرقانونی در پایتخت هند علیرغم فشار شدید سیاسی، به "مرد تخریب دهلی" معروف است.

وزیر دیگر او یک دیپلمات و مامور عالی‌رتبه پلیس است که این انتخاب اعتقاد مودی به ارجحیت ماموران دولتی سابق بر سیاستمداران ناآزموده در امور دولتی را نشان می‌دهد.

یک مامور ارشد دفتر مودی گفت، انتخاب وزیران جدید بر اساس "انگیزه، مهارت و ظرفیت سیاسی و حرفه‌ای" برای تحقق چشم‌انداز وی از " یک هند جدید" صورت گرفته‌ است.

وی گفت شش تن از وزیران برای اقدامات خارج از وظایف حزب و سه نفر دیگر برای عمیکرد ضعیف عزل شده‌اند.

هیچ اظهار نظری درباره اینکه آیا مودی می‌خواهد وزیر دفاع جدیدی را منصوب کند وجود ندارد با این حال آرون جایتلی، وزیر دارایی که عهده‌دار سکان وزارت دفاع نیز است گفته قصد دارد تمرکزش بر فعالیت‌های اقتصادی باشد.

انتخابات سال 2019 هند در راه است و مودی همچنان پیشرو است.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند