امروز : جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۰

عرف: خروجی صندوق رای باید انسجام کشور باشد

معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور در همایش مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری ها با اشاره به مجموعه تلاش ها و زحماتی که مدیران و مسوولان دولت به پشتوانه حمایت و همراهی مردم می کشند، تاکید کرد: در شرایط فعلی با این میزان از هجمه‌ها و فشارهای بین المللی، وضعیت و شرایط کشور را سیاه نبینیم و سیاه نمایی هم نکنیم.
عرف: خروجی صندوق رای باید انسجام کشور باشد
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۵:۴۸ |
کد خبر : ۸۸۳۲ |
انتخابات مجلس یازدهم

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،‌ جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور که در همایش مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری‌های سراسر کشور سخن می گفت، با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی عظیم اربعین، تاکید کرد: چنین حضور  پرشوری نشان می دهد که مردم در موقعیت‌ها و بزنگاه های خاص، چه حضور و نقش آفرینی بی دریغ و گسترده ای دارند.

وی افزود: به پشتوانه همین حضور ارزشمند، مراقب باشیم که در دام تحلیل‌های خاص و جریان سازی‌های غرض ورزانه که به قصد تخریب امید و شور مردم مطرح می شوند نیفتیم.

عرف همچنین ضمن اشاره به کلیدواژه های آزادی، امنیت، آرامش و توسعه به عنوان چهار کلیدواژه اصلی و محوری در برنامه دولت دوازدهم، اظهار کرد: لازم است در عرصه مدیریت داخلی کشور، بین آزادی و امنیت تعادل ایجاد کنیم.

وی افزود: ناآرامی های سال ۹۶ مشخصا با هدف بی ثبات سازی نظام طراحی شده بود.

معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر این که گفتمان اعتدال، بومی ترین و دینی ترین گفتمان سیاسی است که ریشه در قرآن کریم و آموزه های دینی ما دارد، اظهار کرد: اعتدال به مفهوم پرهیز از افراط و تفریط است و دال مرکزی آن هم همین پرهیز و البته رعایت حقوق همه جریان هاست.

وی افزود: با همین رویکرد است که در کابینه دولت، وزرایی از جریان های سیاسی مختلف حضور دارند و مشخصه اصلی کابینه هم دوری از افراط گرایی و تندروی است.

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت به عنوان ارکان چهارگانه انتخابات، به تعاملات مستقیم و کارساز وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور در همه سطوح با شورای محترم نگهبان پرداخت و اظهار کرد: اعتقاد داریم هیچ مسیری بهتر از اعتمادسازی و تعامل برای انجام امور کشور وجود ندارد و بر همین اساس به مدیران سیاسی کشور هم همواره توصیه می کنیم که اعتمادسازی و تعامل را در عین قانونمندی، اعتدال گرایی و اقتدار، در اولویت برنامه ها و اقدامات خود قرار دهند.

وی افزود: به عنوان مجریان انتخابات وظیفه داریم با رعایت دو اصل قانونمندی و بی‌طرفی، از هرگونه رفتار شائبه برانگیز خودداری کنیم.

عرف همچنین ضمن اشاره به کارآمدی، انسجام، ثبات و پیشرفت به عنوان چهار کلیدواژه اساسی در مسایل راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران،  بر ضرورت به کار بستن همه توان مدیران برای خدمت رسانی و افزایش کارآمدی دولت تاکید و اظهار کرد: واقعیت آن است که دولت کارآمد است و با وجود این میزان فشارها و چالش های منطقه ای و بین المللی، حداکثر توان خود را برای حل مشکلات کشور به کار گرفته، اما همگی باید توجه داشته باشیم که تنها راه حل مسایل کشور و رفع اختلافات، صندوق رای است که باید خروجی آن انسجام کشور باشد.

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین با تاکید بر اینکه لازم است با جدیت، جلوی هر اقدامی که مخل امنیت و ثبات و انسجام کشور است، ایستاد، اظهار کرد: رویکرد اصلی در تمامی اقدامات و برنامه ها و تلاش ها باید پیشرفت کشور باشد.

وی با اشاره به مجموعه تلاش ها و زحماتی که مدیران و مسوولان دولت به پشتوانه حمایت و همراهی مردم می کشند تاکید کرد: در شرایط فعلی با این میزان از هجمه ها و فشارهای بین المللی، وضعیت و شرایط کشور را سیاه نبینیم و سیاه نمایی هم نکنیم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید