امروز : دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۱

سکوت قانون در مقابل تبلیغات زودهنگام

نفس‌های پایانی مجلس دهم به گوش همگان می‌رسد، حدود 8 ماه دیگر تا پایان رسمی فعالیت بهارستان‌نشینان باقی است اما ظاهرا این مدت زمان نسبتا طولانی برای برخی از وکلای مردم اهمیت نداشته و خواهان معرفی خود به مردم، برای تصاحب صندلی وکالت ساختمان مثلثی شکل خیابان بهارستان برای دور بعد هستند.
سکوت قانون در مقابل تبلیغات زودهنگام
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۹:۰۳ |
کد خبر : ۸۰۴۲ |
انتخابات مجلس یازدهم

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، اشتیاق بیش از اندازه برای دفاع از حقوق و به سرانجام رساندن مطالبات مردم باعث شده تا برخی از هواداران صندلی سبز بهارستان، برخلاف قانون زودتر از موعد و به صورت چراغ خاموش، 8 ماه زودتر تحرکات سیاسی خود را آغاز کرده و به جمع‌آوری آرای مردمی می پردازند تا خود را به همشهریانشان معرفی کنند. 

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری همدان از سکوت قانون برای مقابله با تبلیغات زودهنگام کاندیداتورها برای ورود به مجلس‌شورای اسلامی خبر داد. 

ابوالقاسم الماسی ، با اشاره به آغاز تبلیغات زودهنگام برخی از افراد مشتاق حضور در خانه ملت، مطرح کرد: تبلیغات اگر به اسم کاندیدا باشد خلاف قانون بوده و مورد برخورد قانونی و مجازات قرار می‌گیرد اما به‌علت اینکه در تبلیغات و مراسمات برگزار شده اسمی از کاندیدا و یا ورود به مجلس به میان نیامده، اجازه برخورد نداشته و قانون در این مورد خاص مسکوت مانده است. 

وی با بیان اینکه در این دسته از مراسمات سیاسی تمامی افراد اعم از شرکت کنندگان و یا عامه مردم متوجه قصد برگزارکننده مراسم می‌شوند، تأکید کرد: قانون در این مورد مسکوت مانده و به تبع آن مسئولان مربوطه نیز اجازه ورود و دخالت علیه این دسته از تبلیغات زودهنگام را ندارند چرا که همانطور که اشاره شد هیچ اسمی از مجلس و کاندیداتوری در این گونه تبلیغات ذکر نمی‌شود. 

الماسی ایجاد آئین نامه و یا تبصره در این زمینه را وظیفه نمایندگان حاضر در مجلس دانست و گفت: تعیین چارچوب و تبصره برای موارد خاص در حیطه وظایف نمایندگان مردم در خانه ملت بوده و مسئولان استانداری اجازه هیچ گونه برخوردی با این دسته از افراد ندارند. 

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری همدان در رابطه با مجازات تبلیغات زودهنگام و علنی کاندیداها، مطرح کرد: برای افراد خاطی طبق آنچه در قانون آمده پرونده تشکیل شده و مجازات می‌شوند و تأثیر منفی در تعیین صلاحیت این افراد هنگام انتخابات از مهمترین مجازات نمایندگان عجول است.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید