امروز : جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۵
معاون‌ استاندار البرز: ‌

هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان نمایندگی مجلس رصد خواهد شد

‌معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: هزینه هر کاندیدا در جای خود قابل رسیدگی است و پیش‌بینی‌های قانونی انجام شده است بنابراین روش‌هایی به کارگرفته شده که مانع از هزینه‌های گزاف شود
هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان نمایندگی مجلس رصد خواهد شد
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۸:۳۰ |
کد خبر : ۷۹۳۵ |
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سعید ناجی دوشنبه سوم تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به انتخابات پیش رو افزود: انتخابات طبق قوانین، مقررات و در چارچوب برنامه های مدون جمهوری اسلامی برگزار می‌شود و در این راستا تجمیع نظرات در قالب لایحه ارائه می‌شود که در صورت تأیید منجر به اصلاح قوانین خواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلاحیه‌هایی مد نظر بود که مورد تصویب نهایی نرسید و اعلام شد که به برگزاری این دوره از انتخابات نمی‌رسد.

وی افزود: تأمین شرایط نسبی برابر برای کاندیداهای انتخاباتی، تأمین امکانات در حوزه‌های شهری و دقت در بررسی صلاحیت‌ها در چارچوب قانون همه باید به درستی در کنار هم قرار گیرند تا مردم نیز در شرایط و بستری سالم و درست رأی دهند.

معاون استاندار البرز با تاکید بر اینکه رفتار و بیان کاندیداها باید مقبول باشد، اضافه کرد: نباید افراد از امکانات و بستری که مهیا است سو استفاده کنند بر این اساس رصد جدی بر روند بهره برداری کاندیداها از امکانات صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه کاندیداها اجازه ندارند با وعده‌های پوچ و توخالی از مردم استان رأی بگیرند، گفت: در حوزه اجرا به عنوان ستاد انتخابات با همراهی فرمانداران در شهرستان‌های البرز، امکانات لازم را بسیج می‌کنیم که انتخابات در چارچوب قوانین به شیوه‌های ابلاغی از وزارت کشور در استان برگزار شود.

ناجی افزود: با تشکیل هیأت‌های اجرایی در حوزه‌های انتخابیه، رفتارهای انتخاباتی رصد و نظارت می‌شود.

معاون استاندار البرز عنوان کرد: در زمان برگزاری انتخابات با استفاده از اختیارات ستاد، هوشیاری و دقت نظر کافی را خواهیم داشت و اگر انتخابات آتی به شکل الکترونیکی برگزار شود ضریب اشتباه و خطا نیز بسیار پایین‌تر خواهد بود.

وی با اشاره به خط مشی استاندار البرز مبنی بر برقراری تعاملات صحیح با استفاده از ظرفیت‌های مختلف، گفت: اجرای طرح‌های مختلف و کلنگ زنی‌ها حاکی از توسعه و رونق اقتصادی هرچه بیشتر در البرز است که در شرایط فعلی کشور باید با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و همراهی دولت و مجلس هرچه سریع‌تر از این شرایط عبور کرد.

ناجی با اشاره به اینکه فعالیت در فضای باز و اتاق‌های شیشه‌ای، تخلفات را کاهش می‌دهد، گفت: امروز در تلاش هستیم تا با برگزاری جلسات مختلف زمینه برای حل هرچه بیشتر مشکلات فراهم شود و در این زمینه رسانه‌ها همراهان مسئولان برای رصد هرچه بهتر مسائل هستند.

وی اضافه کرد: حفظ امانتداری در انتخابات و توجه به این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و امروز باید ساختار سیاسی که درنتیجه ایثارگری و انقلاب اسلامی تشکیل شده هرچه بیشتر با امانت داری مراقبت کرد.

معاون استاندار البرز اضافه کرد: مجریان انتخاباتی باید به درستی رصد کنند بنابراین نباید وعده‌های ناشدنی برای جلب نظر و اخذ رأی از مردم وجود داشته باشد و در این زمینه دستگاه‌های نظارتی کنترل بیشتری به خرج دهند.

ناجی اظهار داشت: دست اندرکاران امور انتخاباتی استان البرز با بسیج امکانات در ستاد انتخابات استان و شیوه‌هایی که از طریق وزارت کشور اعلام می‌شود در چارچوب قوانین و دستورالعمل‌هایی که صادر شده در تلاش برای برگزاری انتخاباتی پرشور هستند.

وی افزود: با تشکیل هیأت‌های اجرایی در حوزه‌های انتخابیه برنامه ریزی لازم صورت گرفته و در تلاش هستیم تا هرچه بیشتر این استان در مسیر توسعه قرار گیرد و آسیب‌های گذشته رفع شود.

وی ادامه داد: هزینه هر کاندیدا در جای خود قابل رسیدگی است و پیش‌بینی‌های قانونی انجام شده است بنابراین روش‌هایی به کار گرفته شده که مانع از هزینه‌های گزاف شود.

وی افزود: مردم انتخابگر نهایی هستند و دست اندرکاران امور نظارتی باید اقدامات مؤثر را برای این امر داشته باشند.

معاون استاندار البرز ادامه داد: در این عرصه نقش رسانه‌ها و تمام دست اندرکاران انتخاباتی حتی تشکل‌های غیردولتی برای شفاف‌سازی باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: با شفاف سازی باید بسترها را برای کاهش تخلفات فراهم کرد و مردم را با بینش هرچه بیشتر به پای صندوق‌های رأی آورد بنابراین کسانی که توانایی ندارند کاندیدا نشوند.

ناجی در ادامه به فعالیت‌های شورایی و نقش همفکری در جامعه اشاره کرد و افزود: این نوع فعالیت‌ها بهتر شده و البرز هم شرایط بهتری داشته است چراکه همه درتلاش برای افراد صالح هستند.

وی ادامه داد: تمام اختیارات امانتی در اختیار اعضای شوراها است باید با تلاش هرچه بیشتر از این امکانات برای بهتر شدن شرایط برای مردم استفاده کرد.

وی تاکید کرد: خبرنگاران در حوزه شفاف سازی و اصلاح امور نقش مؤثری دارند و حذف حلقه رسانه صدمات سنگینی به حوزه رفتاری ما در مسائل مختلف می‌زند بنابراین آنان را باید محترم شمرد.

ناجی خاطرنشان کرد: از مسئولان انتظار می‌رود در راستای طرح شکایت از خبرنگاران با سعه صدر بیشتری اقدام کنند و تا جایی ممکن فضا را برای انتقاد، تذکر و رصد اصحاب رسانه فراهم کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز در ادامه به بحث مسائل اجتماعی پرداخت و افزود: مجموعه استانداری البرز در این حوزه دغدغه دارد و در جلسات ویژه از جمله کارگروه و شورای تأمین مورد پیگیری است.

ناجی افزود: اعتیاد، مواد مخدر، بانوان و جوانان از جمله مسائل حوزه اجتماعی است که به دنبال حل آنها هستیم و برای کمپ ماده ۱۶ با هزار و ۵۰۰ نفر ظرفیت و در نظر گرفتن استانداردها اعتبارات لازم برای آن پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: امروز در تلاش هستیم تا با استفاده از تشکل‌های غیردولتی و واگذاری بخشی از امور به ویژه در حوزه پژوهشی پیرامون آسیب‌های اجتماعی از این معضل بزرگ هرچه بیشتر جلوگیری کنیم.

وی افزود: با همکاری امور بانوان و بهزیستی استان در تلاش هستیم یک منطقه به صورت پایلوت مشخص شود تا با فعال سازی دفاتر تسهیلگری و ارائه آمار بصورت عملیاتی وضعیت زنان سرپرست خانوار بصورت عملیاتی دنبال شود.

ناجی گفت: در حوزه سرقت نگرانی‌هایی داریم به ویژه سرقت‌های خرد که احساس ناامنی بیشتری دارد به طوری که با مصوبات شورای تأمین پیگیری‌ها دراین زمینه به جد دنبال می‌شود.

وی تاکید کرد: یکی از مباحث مهم در حوزه سرقت، به سرقت رفتن خودروهای پارک شده است که علاوه چارچوب قانونی رفتارهای قانونمند قهرآمیز نیز جای خود را دارد.

معاون استاندار البرز اظهار کرد: افزایش ۱۰۰ درصدی کشفیات قاچاق بیانگر اقدامات مؤثر در این زمینه است و امروز با بسته شدن واحدهای مبلغ برندهای خارجی بدون مجوز در تلاش برای تبلیغ کالاهای داخلی هستیم.

وی افزود: در البرز در حوزه سیاسی به تبع کشور به دنبال قانونمند کردن رفتارهای سیاسی هستیم بنابراین باید شرایطی ایجاد کرد تا در چارچوب اخلاق هر آنچه منجر به اصلاح جامعه می‌شود در قالب ادبیاتی منصفانه بیان شود.

ناجی ادامه داد: باید فضا در آستانه انتخابات به نحوی ایجاد شود تا احزاب بتوانند در فضای سیاسی به بیان نقطه نظرات خود بپردازند که در این زمینه برنامه‌هایی در حوزه رفتارهای سیاسی خواهیم داشت تا برابر قانون تجمعات شرایط برای برگزاری جلسات احزاب در فضاهای بسته نیز فراهم شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید