امروز : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۱

توصیه‌های سخنگوی ستاد انتخابات کشور به داوطلبان انتخابات

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: داوطلبانی که مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات هستند هرچه زودتر استعفای خود را ارائه کنند زیرا باید بین زمان استعفا و ثبت‌نام آنها شش ماه گذشته باشد.
توصیه‌های سخنگوی ستاد انتخابات کشور به داوطلبان انتخابات
شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۱:۱۵ |
کد خبر : ۷۷۸۷ |
انتخابات مجلس یازدهم

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سیداسماعیل موسوی، با اشاره به اینکه از ۱۰ تا ۱۶ خرداد مهلت استعفای داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: هر مقامی که مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات است و قصد حضور در انتخابات را دارد، باید در فاصله روزهای دهم تا شانزدهم خرداد استعفای خود را به مقام مافوق‌اش اعلام کرده و موافقت مافوق با تقاضای استعفا را نزد خود نگه دارد تا روز ثبت‌نام آن را به عنوان یکی از مدارک ثبت نام ارائه کند.

وی ادامه داد: افرادی که استعفای آنها پذیرفته شده‌اند به هیچ وجه نباید در مسئولیت خود باقی بمانند زیرا از سمت خود استعفا داده و استعفای آنها هم مورد پذیرش واقع شده است.

دبیر ستاد انتخابات همچنین بیان کرد: وزارت کشور پیش از این در بخشنامه‌ای به مدیران خود اعلام کرده بود که اگر قصد استعفا برای حضور در انتخابات دارند، استعفای خود را تا ۳۱ فروردین ارائه کنند.

موسوی خاطرنشان کرد: ۱۰ تا ۱۶ آذر برای زمان ثبت نام در انتخابات مجلس در نظر گرفته شده است. داوطلبان انتخابات باید شش ماه قبل از ثبت نام در انتخابات، از سمت خود استعفا داده باشند بنابراین کسی که در روز ۱۵ خرداد استعفا می‌دهد نمی‌تواند در روز ۱۰ آذر ثبت نام کند زیرا شش ماه از زمان استعفای او نگذشته است. بنابراین توصیه می‌شود که کسانی که قصد استعفا دارند، سریع‌تر اقدام کنند و آن را به روزهای آخر مهلت استعفا موکول نکنند.

ستاد انتخابات کشور پیش از این در اطلاعیه شماره یک اشخاصی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن محروم بوده و همچنین فهرست مشاغل همطراز با عناوین ماده ۲۹ قانون انتخابات را اعلام کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید