امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲

اتحاد احزاب چپ اسرائیل در آستانه انتخابات مارس

احزاب چپگرای اسرائیل امروز (دوشنبه) اعلام کردند، در آستانه انتخابات دوم مارس ۲۰۲۰ و برای احیای تاثیر و نفوذ خود در پارلمان یک نیروی واحد تشکیل می‌دهند.
اتحاد احزاب چپ اسرائیل در آستانه انتخابات مارس
سه شنبه | ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۴ |
کد خبر : ۹۴۹۷ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام از سوی احزاب چپگرای اسرائیل یک چالش جدید برای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

حزب کارگر اسرائیل قرار است به حزب مرتز ملحق شود؛ پس از آنکه در دو انتخابات بی‌سرانجام ۲۰۱۹ کرسی‌های مشترک آن‌ها در کنست ۱۲۰ کرسی از ۲۹ کرسی به ۱۱ کرسی کاهش یافت. بسیاری از رای‌دهندگان به سمت حزب میانه‌روی آبی و سفید به رهبری بنی گانتس متمایل شده‌اند که رقیب اصلی لیکود نتانیاهو است.

این چالش در دورنمای سیاسی اسرائیل با تنش بین قانونگذاران بر سر مصونیت درخواست شده از سوی نخست وزیر این رژیم بابت سه پرونده کیفری همزمان شده است.

نتانیاهو و گانتس پس از انتخابات نافرجام آوریل و سپتامبر موفق به تشکیل ائتلاف‌های حاکم نشدند و سرزمین‌های اشغالی را به سمت یک انتخابات سوم غیرمنتظره در کمتر یک سال سوق داده‌اند که مارس برگزار می‌شود. ائتلاف جدید چپ‌ها به رهبری عمیر پرتس حزب کارگر تشکیل می‌شود که این اتحاد را "یک شراکت برای تغییر و امید" می‌داند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید