امروز : یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۳۸

معاون نخست‌وزیر لهستان: تغییر زمان برگزاری انتخابات بعید است

معاون نخست‌وزیر و وزیر دارایی‌های دولتی لهستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد، رهبری این کشور بر برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری طبق برنامه در ماه مه تأکید دارد و شیوع ویروس کرونا تأثیری بر برگزاری این روند ندارد.
معاون نخست‌وزیر لهستان: تغییر زمان برگزاری انتخابات بعید است
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۲۲:۰۱ |
کد خبر : ۱۰۰۴۷ |
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جاسک ساسین، معاون نخست‌وزیر لهستان و وزیر دارایی‌های دولتی این کشور در گفت‌وگو با رادیو لهستان تصریح کرد: ما به این امر واقف هستیم که انتخابات ریاست‌جمهوری باید در بازه زمانی که بر اساس قانون اساسی مشخص شده و در ماه مه است، برگزار شود.

نخستین دور انتخابات قرار است ۱۰ مه برگزار شود.

به گفته این مقام مسئول لهستانی، بعید است که برنامه‌ریزی مجدد برای تعیین وقت دیگری برای برگزاری انتخابات بدون اعلام وضعیت فوق‌العاده صورت گیرد چون هنوز بیماری ویروسی کرونا در کشور اپیدمی نشده و اعلام وضعیت فوق‌العاده، ضرورتی ندارد.

وی ادامه داد: ما به دنبال راهی برای برگزاری هرچه ایمن‌تر انتخابات برای مردم و رأی‌دهندگان لهستان هستیم.

اعضای حزب حاکم لهستان به رهبری نخست‌وزیر این کشور با هدف تضمین برگزاری این انتخابات در تاریخ مقرر لایحه‌ای را به پارلمان ارائه کردند که شامل رأی‌گیری پستی در ۱۰ مه می شود. معاون نخست‌وزیر هم پیش‌تر پیشنهاد تعلیق انتخابات را برای دو سال ارائه کرد و گفت، این لایحه بر مبنای متمم‌های مربوطه قانون اساسی به پارلمان ارائه شده است.

همچنین، تمامی احزاب سیاسی حاضر در پارلمان به جز حزب حاکم با ایده رأی‌گیری پستی مخالفت کردند. تاکنون، بیش از ۴۱۰۰ مورد ابتلا به کووید – ۱۹ در لهستان تأیید شده و ۹۴ تن نیز جان باخته‌اند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید