امروز : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۶

زاکانی: نهضت «کاندیدا نشدن» در انتخابات ریاست جمهوری راه بیفتد

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تب حضور داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری زیاد شده است، گفت: باید نهضتی راه بیفتد که همه در انتخابات کاندیدا نشوند و این کار را بر عهده جریان انقلاب بگذارند تا فردی مناسب را برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری معرفی کنند.
زاکانی: نهضت «کاندیدا نشدن» در انتخابات ریاست جمهوری راه بیفتد
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۹:۱۰ |
کد خبر : ۱۱۲۵۶ |
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علیرضا زاکانی با انتشار چند فیلم در صفحه توییتر خود درباره انتخابات با موضوع انتخابات ریاست جمهوری، گفت: با نگاهی به اوضاع کشور به خوبی می‌توان دریافت که وضعیت کشور تناسبی با اسلام و وجود رهبری معظم و حضور مردم خوب و نخبگان در عرصه‌های مختلف با امکانات و اقتضائات کشور ندارد. ناکارآمدی دولت، مجلس و دستگاه قضایی باعث وجود چنین نگرانی‌هایی در جامعه شده است. البته آقای رئیسی با همتی کار را در دستگاه قضایی دنبال می‌کنند که ان شاءالله بدنه هم همراهی کرده و با کمک همه اصلاحات اساسی در دستگاه قضایی در جهت خدمت به مردم شکل گیرد.

وی افزود: دولت نیز سال پایانی عمرش را طی می‌کند. وظیفه ما هم کمک به دولت برای افزایش سطح خدمت‌گزاری‌اش است. کاری که با نظارت و دقت لازم با جلوگیری از برخی از ندانم‌کاری‌ها محقق می‌شود که این ندانم‌کاری‌ها آثار بسیار تخریبی در جامعه دارد. وظیفه اصلی ما کمک کردن به دولت در جهت بالا بردن سطح خدمت‌رسانی است.

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تأکید کرد: وظیفه مجلس آن است که مبتنی بر اهمیت به موضوع براساس دو وظیفه قانون‌گذاری و نظارت تغییر و تحولی را ایجاد کنند. در شرایط فعلی چشم امید مردم به مجلس یازدهم است. حال تا چشم بر هم زنی وارد انتخابات ریاست جمهوری می‌شویم که باید بتوانیم در وهله اول در انتخابات مشارکت جدی و فعالی را توسط مردم داشته باشیم. باید نخبگان سیاسی و اجتماعی وارد عرصه شده و شرایط را به سمتی ببرند که نتیجه آن برگزاری انتخابات پرشور به عنوان نقطه اتکای دولت آینده و جمهوری اسلامی بر مدار تکیه بر مردم و مشارکت بالای آن‌ها خواهد بود.

زاکانی افزود: بهترین تلاش و کوشش حضور هر فردی در نقطه کاری خود و انجام اقدامات مناسب و پاسخ معتبر به انتظاراتی است که باید در مقام مسئولیت‌مان آن را انجام دهیم. هر فردی به تعبیر مقام معظم رهبری در هر مسئولیتی قرار دارد باید آن را مرکز عالم بداند و تمام تلاش و کوشش خود را بر این موضوع استوار کند که با همت و حمیت زیاد گره از زندگی مردم باز کند.

وی تأکید کرد: اگر ما مسئولان درد و غیرت دینی و اهتمام به حل امور مردم را نداشته باشیم نمی‌توانیم برای انجام مسئولیت‌مان موفق بوده و بار مردم را به دوش بکشیم. کشور نیاز دارد که نهضتی برای خدمت‌گزاری و تلاش در جهت مقابله با خواست دشمنان و مجاهدت در گره‌گشایی از زندگی مردم را در دستور کار قرار دهد. اهتمام ما در مجلس به  این جهت است. از این رو خود را مکلف به کمک به دولت و قوه قضاییه می‌دانیم. البته این شامل مردم هم می‌شود که وظایف‌شان را به درستی انجام دهند. هر فردی در هر شغلی اگر وظایفش را به بهترین شکل انجام دهد ایران گلستان می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:‌ متأسفانه در این شرایط تب حضور و داوطلبی برای ریاست جمهوری آنقدر زیاد شده که به نوعی افراد در مسئولیت‌شان بخشی از ظرفیت خود را برای آماده کردن در انتخابات صرف می‌کنند. کاری که درست و شایسته نیست. افراد به جای حرکت کردن و تلاش برای حضور در عرصه رقابت باید نهضت نیامدن را راه انداخته و به عنوان کاندیدا در انتخابات حضور نداشته باشند. البته اگر آن‌ها گزینه‌های درستی باشند سراغ‌شان می‌آیند اما اگر قابل نباشند آمدن‌شان به عنوان کاندیدا در انتخابات نه تنها خیر و برکتی برای جامعه ندارد بلکه آسیب‌زا و ضرر زننده است.

وی افزود: در این شرایط باید جریان انقلاب، قوه عاقله خوبی را فارغ از سهم خواهی و زیاده‌خواهی‌ها و با تدبیر بالا برای خودش ایجاد کند و دقت کرده چه کسی به درد کشور می‌خورد نه اینکه هوسانه و با احساس با موضوعات کشور بازی کرد و به میدان آمد. معتقدم باید نهضت نیامدن شکل گیرد.

زاکانی خاطرنشان کرد: برخی روزنامه‌ها و برخی از افراد نام من را به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده بودند که آن را نفی می‌کنم چون معتقدم باید تمام وقتم را در مرکز پژوهش‌ها صرف کنم تا گرهی از زندگی مردم باز شود. ما امیدوایم بتوانیم کار مردم را پیش ببریم. یعنی مشکلات مردم رفع شده و چرخ تولید و تلاش و کوشش در جامعه راه افتد و توطئه دشمنان نیز خنثی شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در پایان و در جمع‌بندی اظهار کرد: باید علاوه بر راه افتادن نهضت نیامدن، جریان انقلاب فکر کند چه کسی به عنوان رئیس جمهور به درد انقلاب می‌خورد که خدا را شکر افرادی با این ویژگی‌ها وجود دارد پس ما باید وقت‌مان را برای انجام مسئولیت‌مان صرف کنیم و کاری غیر از آن حرام است. امیدوارم دوستان دیگر به این حرکت پیوسته و با آرزوهایشان وقت مردم را نگیرند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید